Інвестори не в захваті від повернення Азарова - ЗМІ

П'ятниця, 14 грудня 2012, 13:07

Повернення Миколи Азарова на посаду прем’єр-міністра може змусити МВФ припинити переговори щодо надання Україні нового траншу.

Про це передає "Тиждень" з посиланням на Financial Times.

"Затвердження Азарова на посаду прем’єра супроводжувалося криками "Ганьба, ганьба!" в приміщенні парламенту, який охопили бійки. Це і справді була ганьба, але ще більшою ганьбою буде, якщо Україні не вдасться справитися з наступаючими проблемами, включаючи переговори про кредитний пакет з дуже обережним МВФ…", - пише Financial Times.

"Я не певний, що Україна знайде компроміс з МВФ, їй треба наважитися на те, щоб зробити складні речі, які вона воліла б не робила. Якби я був Фондом, я б дуже сумнівався у підписанні угоди, коли є великі питання щодо бажання влади дотримуватися умов програми впродовж тривалого часу", - відзначив експерт зі Східної Європи в лондонському Standard Bank Тімоті Еш.

За його словами, будь-яка програма має високу ймовірність зійти з правильного шляху, і я думаю, що МВФ захоче гарантій, що політики і міністри будуть її дотримуватися.

"Наразі, особливо зважаючи на те, що новий уряд ймовірно буде слабким і переважно зосередженим на президентських виборах 2015 року, я просто не бачу такої прихильності (до виконання умов МВФ)", - відзначив Еш.

Як зазначає Financial Times, інвестори будуть не в захваті від повернення Азарова.

"Він і його уряд пішли цього місяця у відставку, ймовірно для того, щоб посісти місця в парламенті. Азаров був рішуче проти ліквідації дорогих субсидій на рахунки газу для домогосподарств, що є ключовою умовою для надання кредиту МВФ, і панувало сподівання, що його відставка відкриє шлях для наступника, який був би більш дружнім до МВФ.

Втім, видається, що відставка Азарова була спробою забезпечити йому другий термін і свіжий мандат, як воно і сталося. Але якщо вкидання Азарова назад у гру на фоні бійок депутатів має ціллю зміцнити позиції Януковича на посаді президента, то не ясно яку перевагу це дасть, особливо, якщо МВФ відступить від ідеї надати рятівний пакет", - пише видання.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!