Ахметов "збіднів" майже на 8 мільярдів

Четвер, 29 листопада 2012, 14:50

Журнал "Корреспондент" опублікував рейтинг 100 найбагатших українців - Золоту сотню.

Як зазначається, оцінка активів найбагатших проводилася "Корреспондентом" спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital.

На першому місці рейтингу, як і в минулі сім років, - мільярдер Рінат Ахметов. У порівнянні з минулим роком його статок скоротився на третину, з 25,6 млрд доларів до 17,8 млрд доларів.

На другому місці з великим відривом слідує Ігор Коломойський. Його активи впали майже вдвічі - з 6 млрд доларів до 3,4 млрд доларів.

На третьому місці - новачок списку Вадим Новинський, який змінив у травні цього року російське громадянство на українське. Його активи коштують 3,3 млрд доларів.

На четвертому - партнер Коломойського, Геннадій Боголюбов. Його підприємства оцінюються в 3,25 млрд доларів.

В цілому, пише видання, статки першої п'ятірки списку сильно впали. Зросли лише активи Дмитра Фірташа, який займає 5 місце у списку - з  2,2 млрд доларів вони підскочили  до 3,2 млрд доларів.

Видання зазначає, що перші п'ять чоловік Золотої сотні сумарно володіють активами, рівними станом решти 95 учасників рейтингу, разом узятих. В цілому, перша сотня самих заможних українців втратила 25% свого капіталу. Три найбільші бізнес-групи - СКМ, Приват і EastOne - за рік втратили від 30% до 40% свого фінансового ваги.

Як повідомляється, син президента Олександр Янукович за рік піднявся в списку 100 найбагатших українців із 70-го на 61-е місце. Його статки за цей час зросли незначно - з 130 млн доларів до 133 млн доларів. Зростання в списку сталося завдяки здешевленню активів більшості учасників. Янукович-молодший вперше потрапив до списку в минулому році.

Видання відзначає, що практично кожна четверта людина в Золотій сотні родом з Донецька і області. Регіон дає країні 25% багатих людей, в той час як в області живуть менше 10% населення країни.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!