Apple відсудив у Samsung мільярд доларів

Субота, 25 серпня 2012, 10:39

Федеральний суд в Сан-Хосе, Каліфорнія, присудив корпорацію Samsung до виплати 1,05 млрд доларів компанії Apple за незаконне використання її патентів на програмне забезпечення та дизайн смартфонів.

Два гіганта, що займають у сукупності більше половини світового ринку смартфонів і нетбуків, взаємно звинувачували один одного в порушенні прав інтелектуальної власності в семистах з гаком конкретних випадках, нагадує ВВС.

Apple бажала отримати з Samsung 2,5 млрд доларів, Samsung виставив претензії до Apple на 519 мільйонів.

Суд частково визнав позов Apple, а домагання конкурента залишив без задоволення.

Рішення журі дає Apple можливість домагатися заборони на імпорт в США ряду виробів Samsung.

Очікується, що південнокорейська корпорація оскаржить вердикт.

Нідерландська юстиція в червні нинішнього року в аналогічному спорі зайняла сторону Samsung.

На думку експертів, рішення каліфорнійського суду в перспективі піде на користь світовій індустрії гаджетів, оскільки змусить інших виробників більше займатися розробкою власних оригінальних технологій.

"Тепер все двічі подумають, перш ніж щось запозичити у Apple. Це дасть додатковий поштовх інноваціям, призведе до більшого розмаїттям і, в кінцевому рахунку, послужить інтересам споживачів", - заявив директор з досліджень компанії Gartner Майкл Гартенбург.

В індустрії мобільних телефонів патентні суперечки виникають регулярно, але конфлікт між Apple і Samsung був найбільш резонансним як по сумі претензій, так і в якості юридичного прецеденту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"