Євро дешевшає до долара на тлі фіксації прибутку

П'ятниця, 24 серпня 2012, 15:30

Курс євро знижується до долара, оскільки інвестори фіксують прибуток після зростання курсу до максимуму семи тижнів у четвер.

Євро подешевшав на 0,2% - до 1,2534 долара у порівнянні з піком четверга 1,2590 долара за євро, повідомляє агентство Reuters.

"Після трьох дуже успішних днів не дивно, що ринок знижується. Однак ринок як і раніше трохи більш оптимістичний, або принаймні менш песимістичний, щодо євро, і відбувається повільне, але постійне закриття коротких позицій", - сказав стратег з валютних ринків HSBC Дараг Маєр.

За словами джерел в єврозоні, Іспанія веде переговори з країнами блоку про умови надання їй допомоги для зниження вартості позикових коштів.

Гравці чекають результатів зустрічі прем'єр-міністра Греції Антоніса Самаріса з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, яка відбудеться у п'ятницю.

Найближчим часом на ринок вплинуть такі події як нараду Європейського Центробанку 6 вересня, рішення Конституційного суду Німеччини про законність фонду допомоги єврозоні 12 вересня і переговори міністрів фінансів єврозони, що починаються 14 вересня.

У США 31 серпня відбудеться щорічна конференція представників ФРС і економістів, на якій виступить голова ФРС Бен Бернанке.

Після публікації протоколу липневого наради ФРС ринок став сподіватися на подальше пом'якшення політики центробанку найближчим часом, що чинило тиск на долар.

Однак президент ФРБ Сент-Луїса Джеймс Буллард в четвер постарався розвіяти враження, що центробанк зобов'язаний пом'якшити грошово-кредитну політику на засіданні у вересні, відзначивши поліпшення економічних даних останнім часом.

Курс долара до єни у п'ятницю піднявся на 0,2% - до 78,66 єни, а індекс долара до валютного кошика виріс на 0,15% - до 81,479 у порівнянні з двомісячним мінімумом четверга 81,221.

Австралійський долар подешевшав до мінімуму чотирьох тижнів до долара США - $1,0378 на тлі побоювань уповільнення економічного зростання Китаю, який є найбільшим експортним ринком Австралії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"