У Кабміні підтвердили, що Скіфську нафтогазову ділянку віддали пулу компаній

Середа, 15 серпня 2012, 14:04

Міжурядова комісія визнала переможцем конкурсу з видобутку вуглеводнів на Скіфській ділянці Чорноморського шельфу пул компаній - ExxonMobil, Shell, Petron і НАК "Надра України".

Про це на прес-конференції у середу заявив міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький, повідомляє агентство УНІАН.

"Кабінет міністрів підтримав пропозицію міжвідомчої комісії про укладення угоди про розподіл продукції та визначення переможця – групи компаній на чолі з оператором компанією ExxonMobil", - сказав він.

Ставицький повідомив, що укладення угоди про розподіл продукції з цією групою компаній відбудеться цього року.

Він відзначив, що розмір премії за угодою про розподіл продукції, яку буде укладено цього року, становитиме 325 млн доларів.

"Після укладення угоди про розподіл продукції, яке відбудеться цього року, державний бюджет одержить 325 млн доларів (премії), що більше, ніж пропонувалося Кабінетом міністрів", - сказав міністр.

За його словами, переможець запропонував збільшити на 5% - до 25% частку держави в прибутковій продукції.

"Мінімальна частка була 20%, запропоновано 25%", - сказав Ставицький.

Також він повідомив, що переможець запропонував вкласти в пошукові роботи на всій території більш як 400 млн доларів.

"Переможці запропонували з пошукових робіт більш ніж у два рази - ніж 200 млн доларів - на геологічну розвідку на всій території", - сказав міністр.

Він також відзначив, що ExxonMobil, Shell, Petron повністю взяли на себе фінансову складову участі НАК "Надра України".

"Хочу звернути увагу на те, що ExxonMobil, Shell, Petron повністю беруть на себе фінансову складову участі національної акціонерної компанії", - сказав Ставицький.

Як повідомлялося, на участь в конкурсі з розробки Скіфської нафтогазоносної ділянки, розташованої на шельфі Чорного моря, були подані дві заявки.

Перша заявка надійшла від компанії LUKOIL Overseas Ukraine B.V., другу заявку оформили спільно відразу чотири компанії - ExxonMobil, Shell, Petron і НАК "Надра України".

Розробка родовища вестиметься згідно з угодою про розподіл продукції (УРП).

За оцінками уряду, загальні інвестиції в Скіфську ділянку (глибоководний шельф Чорного моря) площею 16 тис. кв.км оцінюються в 10-12 млрд доларів.

Прогнозований щорічний обсяг видобутку газу - до 3-4 млрд кубометрів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"