Fitch підтвердило рейтинги України на рівні "B"

Вівторок, 10 липня 2012, 18:16

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній і національній валюті на рівні "B" зі "стабільним" прогнозом.

Про це ідеться у повідомленні прес-служби Fitch.

Короткостроковий РДЕ України і стеля рейтингу країни, згідно з повідомленням, також підтверджені на рівні "B".

"Підтвердження рейтингів відображає тонкий баланс в області зовнішнього фінансування. Валютні резерви Національного банку України були стабільними в період з січня по квітень 2012 року на рівні близько 31 млрд доларів, що відповідає трьом місяцям платежів за рахунком поточних операцій, а потім відбулося зниження в травні і червні, яке частково було викликане великими виплатами за зовнішнім боргом. Тиск на резерви може знову виникнути з третього кварталу 2012 року", - говориться в прес-релізі агентства.

Fitch очікує, що дефіцит рахунку поточних операцій досягне 6% ВВП в 2012 році, проте основний тиск припадає на рахунок капіталу.

Попит на іноземну валюту з боку населення, який призвів до скорочення резервів у четвертому кварталі 2011 року, судячи з усього, посилився в червні і може ще підвищитися.

Україна має один з найнижчих показників зовнішньої ліквідності серед суверенних емітентів, рейтингованих Fitch: в 2012 році цей показник очікується на рівні 55%.

На зовнішній борг приватного сектора припадає значна частка обслуговування боргу, однак на агрегованої основі рівні пролонгації після кризи становлять понад 100%.

Обмежена здатність країни рефінансувати зовнішній держборг створює ризики тиску на обмінний курс і зниження резервів, відзначається в прес-релізі.

Суверенному емітенту чекають погашення та виплати відсотків Міжнародному валютному фонду у розмірі 6,4 млрд доларів в 2013 році, включаючи виплати і від уряду, і від НБУ.

Fitch вважає, що уряд, імовірно, знову вийде на ринки єврооблігацій і буде залучати фінансування від МВФ в 2013 році, що дозволить йому рефінансувати виплати, належні МВФ, однак для цього доведеться піти на непопулярний захід: підвищити тарифи на газ для населення.

Водночас, майбутні погашення боргу на зовнішніх ринках перебувають на відносно низькому рівні: 1 млрд доларів на кінець 2012 року і 1 млрд доларів у 2013 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua