Україна хоче підвищити мито на імпортні автомобілі

Середа, 6 червня 2012, 18:58

Міжвідомча комісія з зовнішньої торгівлі ухвалила рішення про підвищення мита на імпортні автомобілі, проте документ ще не опубліковано і він не набрав сили.

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко, передає УНІАН.

"Рішення комісією ухвалене, але зараз проводяться відповідні консультації з нашими найбільшими торговими партнерами, по завершенню яких рішення оприлюднять", - сказав Порошенко.

Він відзначив, що на сьогодні є всі підстави для збільшення мита.

"На сьогодні є всі підстави для того, щоб таким чином захищати ринок в Україні. Чому українські виробники і український ринок повинні бути захищені 6-10% митом, і це когось хвилює, ті виробники в Росії захищені 25% митом і успішно розвивають свою промисловість, і це нікого не хвилює", - сказав Порошенко.

Він підкреслив, що в Україні три останні роки істотно скорочується виробництво автомобілів, внаслідок чого втрачено більш як 12 тисяч робочих місць, різко зростає частка продукції іноземного виробництва.

"До речі, частка імпортних автомобілів у дефіциті платіжного балансу становить значну частину, і не реагувати на це ми не можемо", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі вивчає також питання про можливість введення мит на імпортні нафтопродукти з метою стимулювання внутрішнього українського виробництва.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!