Путін заявив про законність газових контрактів з Україною

Субота, 2 червня 2012, 13:39

Російсько-українські контракти на постачання газу, за які була засуджена колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, відповідають вимогам законодавства.

Про це заявив президент Росії Володимир Путін після переговорів зі своїм французьким колегою Франсуа Олландом, пишуть "Ведомости".

"Тимошенко засуджена за підписання газових контрактів з РФ. Наші юристи перед підписанням цих контрактів ретельно аналізували і російське, і міжнародне, і українське законодавство. Ми ніколи не підписуємо контрактів, які суперечать законам країни контрагента, у даному випадку - України. І ми вже публічно про це говорили", - заявив Путін в Парижі в п'ятницю.

Президент Росії зазначив, що Москва готова прийняти на своїй території Юлію Тимошенко "якщо знадобиться, для лікування як мінімум".

Путін додав, що його позиція по відношенню до вироку Тимошенко досить близька до позиції Франсуа Олланда, який раніше засудив переслідування колишнього прем'єр-міністра України.

У той же час Путін відзначив, що не підтримує бойкот українських заходів у рамках чемпіонату Євро-2012, на якому наполягають ряд європейських лідерів.

"Я категоричний противник змішувати в одну купу і спорт, і політику. Це, до речі кажучи, суперечить і ідеалам олімпізму сьогоднішнього дня", - підкреслив президент Росії.

Франсуа Олланд, в свою чергу, повідомив, що питання з вироком Юлії Тимошенко обговорювалося на минулих в Парижі переговорах.

"Так, ми говорили про ситуацію на Україні, про Тимошенко, і ми прийшли до одного висновку: її місце не у в'язниці", - сказав Олланд.

Нагадаємо, колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко була засуджена до семи років позбавлення волі за перевищення влади під час підписання газової угоди з Росією в 2009 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!