"Лабораторія Касперського" виявила найскладніший вірус в історії

Середа, 30 травня 2012, 12:52

"Найбільш складний комп'ютерний вірус в історії" знайшли фахівці російської компанії "Лабораторія Касперського".

Як передбачається, шпигунська програма, прозвана Flame, була створена кілька років тому на замовлення якоїсь держави для використання в кібервійнах, пише Forbes.

Flame був виявлений два тижні тому на жорстких дисках Міністерства нафтової промисловості Ірану, які були передані "Лабораторії Касперського" на прохання ООН.

Flame діяв на території Ірану та інших країн Близького Сходу, заражаючи комп'ютери державних структур, приватних компаній і простих користувачів.

Деякі можливості Flame здатні вразити уяву. Скажімо, один з модулів включав мікрофон зараженого комп'ютера і таємно записував все, що відбувається навколо.

Інший модуль, використовуючи Bluetooth, сканував простір у пошуках телефонів, що знаходяться поблизу, викачуючи з них всю доступну інформацію, а при відкритті поштового клієнта Flame починав кожні 15 секунд робити скріншоти.

Всі вкрадені дані по засекреченим каналам відсилалися на сервери хакерів.

Flame вже почали активно порівнювати з вірусами Stuxnet і DuQu, виявленими в 2010 році.

Stuxnet і DuQu, нагадаємо, відповідальні за виведення з ладу центрифуг на іранській АЕС у Бушері, що відкинуло ядерну програму ісламської республіки на кілька років назад.

Прийнято вважати, що за створенням Stuxnet стояли США та Ізраїль, хоча офіційно ця інформація ніколи не була підтверджена.

У "Лабораторії Касперського" вважають, що за розробку Flame також був відповідальний уряд якоїсь країни.

Не виключено навіть, що Flame і Stuxnet були створені однією і тією ж командою програмістів, хоча віруси і відрізняються по дизайну та архітектурі.

За розміром Flame перевершує Stuxnet в 20 разів.

Як заявляють в "Лабораторії Касперського", на його повне дешифрування може піти до десяти років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"