Для сонячних електростанцій Клюєва і Януковича виділили ще 540 гектарів землі в Криму

Четвер, 3 травня 2012, 19:54

Рада міністрів Автономної Республіки Крим дозволила 17 компаніям розробку проектів землеустрою щодо відведення 538,8 га для будівництва сонячних електростанцій.

Відповідне рішення уряду АРК закріплено постановами № 237-254-р від 25 квітня 2012 року, повідомляє DT.UA.

Земля виділяється на території Білогірського, Нижньогірського, Чорноморського, Первомайського, Джанкойського, Бахчисарайського, Роздольненського, Красноперекопського і Сімферопольського районів.

Як повідомлялося, напередодні президент Віктор Янукович у рамках своєї робочої поїздки до Криму залишився дуже задоволений розвитком сонячної енергетики на півострові, відзначивши "великі можливості" галузі і заявивши, що "розвиток відповідної інфраструктури" потрібно продовжувати прискореними темпами.

Радмін АРК, зокрема, має намір виділити компаніям "Сатурн Солар", "Меркурій Солар" і "Марс Солар" по 60 га, "Сіріус Солар" - 50 га, "Каппа Солар" - 10 га на території Білогірського району.

Крім того, уряд автономії планує виділити "Омікрон Солар" 13,8 га на території Нижньогірського р-ну, "Сигма Солар" - 37 га на території Чорноморського району, "Омега Піві" - 36 га і "Омега Солар" - 49 га в Первомайському районі.

Радмін АРК також має намір виділити "Йота Солар" 13 га на території Червоногвардійського району та 20 га в Джанкойському районі, "Лямбда Солар" - 30 га в Чорноморському районі, "Каппа Піві" - 20 га в Бахчисарайському районі, "Епсілон Піві" - 20 га в Феодосії.

Крім цього, уряд АРК має намір виділити "Тета Солар" 20 га, "Лямбда Піві" - 10 га в Роздольненському районі, "Тета Піві" - 20 га в Красноперекопському районі, "Йота Піві" - 10 га в Сімферопольському районі.

Як повідомлялося, у листопаді 2011 року Рада міністрів АРК передала в оренду на 49 років земельні ділянки загальною площею 336 га восьми компаніям (із тим же словом "Солар" в назві) для будівництва сонячних електростанцій.

Для будівництва 1 МВт встановленої потужності сонячної електростанції необхідно близько 2 га землі.

Сонячні електростанції отримали від держави більше інвестицій, ніж всі обленерго разом узяті.

Примітно, що більшість компаній ТОВ мають у назві слово "Солар".

Це дає підстави припускати, що землі, передані в оренду, будуть надані для розширення потужностей фірми "Актив Солар", яка активно розвиває сонячну енергетику в Сакському районі Криму і яку пов'язують з бізнесом братів Андрія і Сергія Клюєвих.

Як вдалося встановити в ході журналістського розслідування "Української правди", керівником Activ Solar є зять Сергія Клюєва - Каве Ертефай, а засновником значиться траст з Ліхтенштейну P&A CORPORATE TRUST.

Згідно з даними британського реєстру, цей же P&A CORPORATE TRUST є власником англійської фірми Blythe (Europe) Ltd, яка значиться власником 35% київської компанії "Танталіт" - номінального власника резиденції Януковича "Межигір'я".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!