Суд зобов'язав перевірити причетність Ющенка до компанії Фірташа

Вівторок, 22 травня 2012, 12:59

Вищий адмінсуд за позовом лідера комуністів Петра Симоненко наказав судам нижчих інстанцій перевірити причетність екс-президента Віктора Ющенка до "УкрГаз-Енерго", яка є дочірньою компанією "РосУкрЕнерго", а його брата - Петра Ющенка - до створення "Петрагаза".

Несподіваний поворот трапився в дворічної судової війни Петра Ющенка, брата екс-президента Віктора Ющенка, з лідером комуністів Петром Симоненко, пише "Дело".

Першим в 2008 році позов подав Петро Ющенко, якого обурила заява Симоненка про те, що він з братом - президентом Віктором Ющенком - відмивають брудні гроші через структури скандально відомої компанії "РосУкрЕнерго".

"Ющенко і члени його сім'ї, в даному випадку мова йде про його брата Петра, безпосередньо мають відношення до СП "УкрГаз-Енерго", яке було створене як дочірнє підприємство "РосУкрЕнерго" і діє на внутрішньому ринку України", - заявив в інтерв'ю "Новому регіону" навесні 2008 року лідер комуністів.

"Через "Петрогаз" безпосередньо відмиваються гроші, і цей процес триває. Тобто це відбувається через компанію брата Ющенка, яка забезпечує відмивання брудних грошей в співпраці з "УкрГаз-Енерго", - додав тоді Петро Симоненко.

Спочатку Печерський і Апеляційний суди Києва визнали заяву Симоненко наклепом і зобов'язали його зробити спростування.

Проте лідер комуністів вирішив не здаватися. Він оскаржив рішення у Вищому адміністративному суді.

Нещодавно ця вища судова інстанція постановила: попередні судові рішення скасувати, а справу "Ющенка - Симоненка" відправити на новий розгляд.

Одночасно Вищий адмінсуд поставив під сумнів юридичну грамотність суддів Печерського і Апеляційного судів Києва, оскільки вони порушили процесуальне законодавство при розгляді позову брата екс-президента.

Крім того, суди не перевірили факти, викладені лідером комуністів. А саме: суди повинні були перевірити, чи мав відношення Віктор Ющенко до створення "УкрГаз-Енерго", "дочки" "РосУкрЕнерго", а Петро Ющенко - до компанії "Петрогаз".

Характерно, що лідер комуністів, який чомусь жодного слова не сказав проти Віктора Януковича, тим не менше, вже давно обрав сім'ю Ющенка об'єктом для своїх атак.

Так, виступаючи в парламенті в розпал газової кризи, Симоненко знову заявив, що головна провина лежить на Ющенку.

"Немає ніяких сумнівів в тому, що одним з головних внутрішніх складових сьогоднішнього газової кризи стали саме фінансові інтереси "сім'ї" Ющенка, яка зі своїми подільниками з клану Могилевичів - Фірташів через сумнозвісні компанії "РосУкрЕнерго" і "Петрогаз" (які експерти пов'язують з рідним братом президента), ось уже кілька років підминають під себе газовий ринок України", - заявив він наприкінці 2008 року.

Лідер КПУ підкреслив, що газотранспортна система України, яку нібито хочуть захопити росіяни, уже захоплена співвласником "РосУкрЕнерго" Дмитром Фірташем за сприяння президента Віктора Ющенка.

"Враховуючи режим повного сприяння з боку Ющенка для "РосУкрЕнерго" і його співвласника пана Фірташа, можна тільки здогадуватися, які відкати надходили на рахунки президентської сім'ї і які масштаби цієї корупції", - сказав Симоненко.

Однак після приходу Януковича до влади Симоненко наче набрав у рот води - він практично не критикує Дмитра Фірташа, який тепер входить до найближчого оточення нинішнього президента.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!