Тігіпко визнає проблеми бізнесу через митницю та податкову

Субота, 31 березня 2012, 13:51

Бізнес не відчуває реального полегшення не тому, що погане законодавство, а тому, що у влади є проблеми з його імплементацією.

Про це віце-прем'єр-міністр - міністр соціального розвитку Сергій Тігіпко заявив у інтерв'ю DT.UA.

"Чому сьогодні немає необхідних результатів? Ні комплексності. І найголовніше - проблеми з імплементацією. Крім законодавчих речей, які ми багато в чому змінили, є ще конкретна практика. І Doing Business, коли дає свої висновки, дивиться саме на реалізацію" , - говорить віце-прем'єр.

Як приклад Тігіпко наводить введення автоматичного повернення ПДВ: "Але якщо податкова служба буде під всілякими приводами і навіть без них відмовлятися приймати звіти, а потім на цій підставі не буде повертатися ПДВ, користі не буде".

"Це не я фіксую. Це фіксують роботодавці, які приходять і говорять про існування цієї проблеми. Нині їм ще кажуть: заплати податок на прибуток у такому-то обсязі й тобі повернуть стільки-то ПДВ. Це теж неправильно. Такими діями ми своїх же експортерів душимо", - розповідає далі віце-прем'єр.

"Ви можете зробити дуже хороше законодавство, але якщо вас змушують платити неофіційну винагороду за кожен контейнер на митниці, і бізнес про це говорить, то в дослідженні Світового банку вам ніколи не поліпшать показників. Тому що є декларації на папері, а є погана реальність. Через ці погані реалії ми й страждаємо. У цьому випадку я слухаю не адміністраторів, а реальний бізнес. Якщо вони про це кажуть, то нам треба слухати, робити належні висновки та швидко виправляти ситуацію. А заколисувати себе доповідями про те, що негативу немає, сліпо довіряючи їм, ми не повинні", - зазначає Тігіпко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!