Азаров делікатно назвав "Вітіну тисячу" "суперечливим рішенням"

Вівторок, 13 березня 2012, 13:17

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає суперечливим рішення про повернення знецінених вкладів Ощадбанку СРСР, проте справедливим по відношенню до тих людей, які не отримали це відшкодування, обіцяне колишнім урядом.

Про це він заявив у вівторок під час зустрічі з представниками іноземних компаній, які працюють в Україні, повідомляє агентство УНІАН.

"Навіть, можливо, таке на перший погляд суперечливе рішення про повернення вкладів населенню. Так, я критикував його свого часу, коли воно було прийняте на початку 2008 року. Я вважав його абсолютно економічно недоцільним. І все, що я говорив, абсолютно підтвердилося тоді, абсолютно все. Я під будь-якою літерою, під будь-яким словом підпишуся", - сказав Азаров.

При цьому прем'єр підкреслив, що, ухвалюючи відповідне рішення, уряд намагався ліквідувати несправедливість, яка виникла в результаті того, що частина людей отримала вклади, а інші їх не отримали.

"Вийшла така ситуація, що 6 млн людей отримали цю компенсацію, а 6 млн – не отримали. Це справедливо? Люди повинні довіряти владі, незалежно від того, хто цю владу очолює. Це дуже важливо. Тому це дуже важке рішення, дуже непросте. Але якщо ми хочемо, щоб люди нам довіряли, довіряли спадкоємності, вірили в спадкоємність влади, спадкоємність ухвалюваних рішень, значить, ми повинні були ліквідувати цю несправедливість. І ми її ліквідуємо", - сказав він.

Як відомо, 7 березня президент Віктор Янукович доручив уряду забезпечити виплату українцям компенсації за вкладами Ощадбанку СРСР у розмірі 1 тис. гривень, які не були виплачені при попередньому уряді, до кінця 2012 року.

Загалом кількість громадян, які повинні отримати відшкодування, становить близько 6 млн осіб.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!