В Мінекології наполягають, що возити відходи в Польщу через Британію дешевше, ніж напряму

П'ятниця, 3 лютого 2012, 15:34

В Мінекології запевняють, що вивозять екологічно небезпечні відходи з Калуша "найдешевшим та найбезпечнішим" шляхом.

Про це йдеться в спростуванні, надісланому прес-службою Мінекології "Українській правді" у відповідь на статтю "Колумби від Мінекології, або Утилізація Злочевського".

Автор статті виявила, що Мінекології замість того, що вивезти шкідливі відходи з Калуша до Польщі потягом, вивозить їх через Чорне море, протоку Босфор, Мармурове, Егейське, Середземне море, Гібралтар, Атлантичний океан, Кельтське море, Ла-Манш, Північне море, Балтійське море, де на південному узбережжі розташований порт Гданськ.

Робить це ізраїльська фірма, представник якої в Україні до того торгував білизною.  

Крім того, виходячи з наданих міністерством цифр, автор припустила, що з Калуша вивозять не сам гексахлорбензол, а лише протравлений ним грунт, тим самим заробляючи на збільшенні об’ємів відходів.

Натомість у міністерстві екології тепер заявляють, що проба гексахлорбензолу була вказана з помилкою.

"Через помилку виконавця, який готував відповідь від Мінприроди, а також через невірне трактування автором понять "вміст гексахлорбензолу у відходах" та "забруднення гексахлорбензолом ґрунту на території полігону токсичних відходів" на сайті "Українська правда" була опублікована некоректна інформація", - йдеться у спростуванні Мінекології.

"Відтак і висновки цього матеріалу виявились хибними. Під час зустрічі з автором публікації, яка відбулась 01.02.2012, з боку Мінприроди були надані відповідні документи", - зазначають чиновники.

"Насправді середній вміст хлору (найбільш агресивного компонента) у 7 партіях відходів, відправлених на знешкодження до Польщі та Великобританії, становив 32-34%. Взявши до  уваги, що масова частка хлору в гексахлорбензолі (хімічна формула С6Cl6)  становить 74,7%, можна довідатися про істинний вміст гексахлорбензолу в партії відходів – близько 42,8-45,5 %, а не 1,4%, як було вказано в публікації", - зазначають вони.

"Що стосується маршруту перевезення відходів гексахлорбензолу, то слід зазначити, що варіант перевезення морським транспортом було вибрано з міркувань економічної доцільності та безпеки, оскільки загальновідомо, що морський транспорт є найдешевшим та найбезпечнішим", - запевнили в Мінекології.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!