Саміт G20 присвятять європейській кризі

Середа, 22 лютого 2012, 12:58

Європейська боргова криза буде основною темою переговорів представників країн "Великої двадцятки", які відбудуться на найближчих вихідних, оскільки решта світу чекає від єврозони обіцянки укріпити її систему антикризового захисту.

Розвинені країни і країни, що розвиваються також хочуть почути від Євросоюзу запевнення в тому, що він зробить все, що потрібно, щоб стримати наслідки кризи, пише Reuters.

Переконливі відповіді можуть допомогти чиновникам наблизитися до вирішення питання розширення потенціалу Міжнародного валютного фонду, що дозволить йому більш успішно допомагати жертвам кризи.

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер і голова Ради фінансової стабільності Марк Карні будуть присутні на засіданні 25-26 лютого поряд з представниками країн, що розвиваються, таких як Бразилія, Індія і Китай, чия підтримка вкрай важлива в питанні збільшення ресурсів МВФ.

Але міністри фінансів і глави центробанків G20 навряд чи домовляться про деталі розширення грошової бази МВФ, перш ніж на наступному тижні відбудуться переговори лідерів Євросоюзу про їхні плани фінансового захисту.

"Вкрай малоймовірно, що G20 досягне конкретно] угоди про фінансування МВФ в цьому місяці, - сказав представник блоку. - Неможливо, щоб рішення про ресурси МВФ з'явилося раніше, ніж єврозона домовиться про свій власний захист".

МВФ хоче більше, ніж удвічі збільшити свої ресурси за допомогою залучення додаткових 600 мільярдів доларів, щоб допомагати країнам справлятися з наслідками боргової кризи, але деякі країни, такі як США і Канада, виступають проти цього плану.

Багато держав за межами єврозони кажуть, що регіон повинен в першу чергу вкласти більше своїх власних грошей, щоб обмежити поширення кризи, наприклад об'єднати кошти обох фондів допомоги, які в цьому випадку становитимуть приблизно 750 мільярдів євро (992 млрд доларів).

Лідери ЄС вирішать, чи потрібно об'єднувати тимчасовий і постійний фонди допомоги, на саміті 1-2 березня і попередні висновки говорять про те, що вони планують попросити G20 розширити фінанси МВФ в квітні, коли чиновники знову зберуться на переговори у Вашингтоні.

Аналітики також вважають, що шанси на значний прогрес на засіданні G20 невеликі, враховуючи те, з якою швидкістю до сих пір йшли переговори про антикризові заходи в Європі.

"Все крутиться навколо Греції, кризи єврозони і обмеження наслідків цього, - сказав Ніл Шерінг з Capital Economics. - Планка очікувань дуже низька".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!