Німеччина пом'якшила позицію щодо бюджету Греції

Понеділок, 30 січня 2012, 19:22

Німеччина у понеділок спробувала пом'якшити повідомлення про те, що Берлін хоче створити нову бюджетну комісію єврозони і передати їй право блокувати рішення про бюджет в Афінах, які розсерждили Грецію.

Представник міністерства фінансів Німеччини сказав у понеділок, що єврозона обговорює кілька способів відслідковувати реалізацію програми економії в країнах, які отримали екстрені кредити, але поки не зробила свій вибір, пише газета "Ведомости".

"В єврозоні ідуть дискусії про те, що потрібно робити, якщо в певних умовах певні програми залишаються нереалізованими протягом тривалого терміну", - сказав представник німецького Мінфіну Мартін Коттхаус на прес-конференції, додавши, що Греція, як і раніше не може розгорнути програму економії.

"Єврогрупа проводить обговорення, і є кілька різних пропозицій і документів", - сказав він.

Греція, яка неодноразово зривала терміни виконання вимог до бюджету, пред'явлені міжнародними кредиторами, тим часом проводить переговори про другу програму фінансової допомоги на 130 млрд євро.

У п'ятницю агентство Reuters повідомило, що Німеччина хоче від Греції передати контроль над бюджетною політикою європейських інституцій.

"У нас зараз є одна країна, де програма реалізується складно, - це Греція. Так що ідеться про те, як нам реагувати, коли програми не працюють гладко деякий час або реалізуються незадовільно. Треба подивитися, як будуть іти переговори. І потім ми можемо вирішити, який для нас буде оптимальний шлях", - сказав Коттхаус.

Газета Financial Times повідомила в суботу, що отримала копію пропозиції Німеччини створити комісію щодо бюджету в єврозоні, яка зможе накладати вето на рішення грецького уряду, якщо вони не будуть відповідати заданим міжнародними кредиторами цільовим орієнтирам.

Коттхаус додав, що оцінити економічну прийнятність боргу Греції можна лише після завершення переговорів в Афінах із приватними кредиторами про реструктуризацію.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!