Місцева влада буде покривати збитки інвесторів житла

П'ятниця, 27 січня 2012, 10:12

Уряд зобов'язав місцеву владу відшкодовувати збитки власників будівельних облігацій у випадку, якщо дозвіл забудовника на використання земельної ділянки відкликаний

Кабінет міністрів постановою N37 від 25 січня зобов'язав органи місцевого самоврядування нести фінансову відповідальність у разі прийняття ними рішення про призупинення або припинення права забудовника на користування земельною ділянкою, пише “Коммерсант-Украина”.

При цьому місцевий бюджет повинен буде повертати кошти фізичним та юридичним особам, які сплатили будівництво житла шляхом покупки у забудовників цільових облігацій.

Якщо ж у місцевому бюджеті не виявиться коштів, ця сума має бути внесена в проект бюджету на наступний рік.

Інформація про зміну користувача земельної ділянки буде оприлюднена у друкованих ЗМІ протягом 5 днів.

Розмір відшкодування планують визначати в залежності від номінальної вартості облігацій, а також потенційного доходу їхнього власника від альтернативної інвестиції, виходячи з розміру облікової ставки НБУ (зараз 7,75%).

Інвестори зможуть отримати кошти на свої банківські рахунки або у відділеннях "Укрпошти" протягом двох місяців після подання переліку власників облігацій до органів місцевої влади, які, втім, зможуть ухилитися від покриття збитків інвесторів, якщо земельна ділянка використовувався не за призначенням, а також, якщо забудовник порушив земельне законодавство або умови договору.

У місцевій владі відзначають, що відкликання дозволів на будівництво відбувається з різних причин.

Навіть якщо механізм запрацює, процес повернення інвестицій буде тривалим.

"Схема може бути прописана, але у місцевої влади завжди знайдеться відмовка, що в бюджеті немає коштів. Виплата таких компенсацій стане дуже затяжним процесом. Дозвіл на будівництво може бути відкликаний з різних причин", - відзначає генеральний директор компанії "XXI століття" Олег Салмін.

У будь-якому випадку кошти на відшкодування збитків власників облігацій навряд чи вдасться знайти у місцевих бюджетах

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!