Фірташ надумав купити 8 мільярдів "кубів" газу

Понеділок, 23 січня 2012, 14:55 -

Компанія OstChem Holding Limited у 2012 році поставить 8 млрд. кубометрів газу для потреб хімічної галузі, азотних підприємств Дмитра Фірташа.

Про це ідеться у повідомленні прес-служби компанії.

"Ми забезпечили стабільну роботу найбільших підприємств хімічної галузі, яка є стратегічною для економіки України. Постачання необхідних обсягів газу дозволяє нам продовжити модернізувати підприємства, створювати та розвивати на їх базі нафтохімічне виробництво. Наша кінцева мета – посилення позицій України на глобальних ринках хімічної продукції", – цитує прес-служба слова голови Ради директорів Group DF Дмитра Фірташа.

Раніше повідомлялося, що група хімічних компаній Ostchem Group, підконтрольна бізнесменові Дмитру Фірташу, відмовилася від імпорту в Україну природного газу середньоазіатського походження через його високу вартість.

З початку 2012 року Ostchem знизив середньодобові обсяги відбору газу до 4,6 млн кубометрів на добу, хоч раніше компанія заявляла що закупить в 2012 році в Середній Азії 6,33 млрд кубометрів газу.

Ostchem імпортував газ для своїх хімічних підприємств, а також афілійованих з власником групи хімзаводів в Україні.

Ще в липні 2011 року ціна газу для Ostchem становила близько 280 доларів за тисячу кубометрів (за даними Державної служби статистики), тоді як НАК "Нафтогаз України" купувала у російського "Газпрому" паливо по 354 долари за тисячу кубометрів.

З вересня 2011 року ціна для Ostchem виросла до близько 320 доларів за тисячу кубометрів, із жовтня - до 412 доларів за тисячу кубометрів.

При цьому НАК у четвертому кварталі 2011 року закуповувала газ по 400 доларів за тисячу кубометрів.

В цілому за 11 місяців 2011 року Ostchem імпортувала 4 млрд 188 млн 858,7 тис. кубометрів газу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"