У європейців буде своє рейтингове агентство

Понеділок, 23 січня 2012, 11:23

Європейці створять рейтингове агентство на противагу американським Standard & Poor's, Moody’s та Fitch.

Концепцію такого агентства, яке має розпочати роботу ще до літа, саме розробляє німецьке консалтингове підприємство Roland Berger, повідомляє Deutsche Welle.

"Наша мета – підписати ще до кінця першого кварталу 2012 року угоди, а у другому кварталі заснувати приватний, не спрямований на отримання прибутку фонд, ймовірно, зі штаб-квартирою в Нідерландах", - розповів в інтерв’ю економічному виданню Euro am Sonntag партнер фірми Roland Berger Маркус Краль.

За його словами, на даний момент вже 30 таких інституційних інвесторів, як, наприклад, банки, страхові компанії та біржі, з усієї Європи висловили готовність надати капітал у сумі маже 300 млн євро.

Операційна дочірня компанія, яка складатиме рейтинг, може мати форму акціонерного товариства і розміститься у Франкфурті-на-Майні, із відділенням у Парижі.

Імовірно, наприкінці року, запевнив Краль, європейське рейтингове агентство оприлюднить перший кредитний рейтинг країн, а на початку 2013 року – рейтинг банків.

Щоправда, перш ніж агентство зможе повноцінно працювати. Минуть один-два роки.

Нове рейтингове агентство повинне працювати більш прозоро, ніж американська конкуренція, і муситиме нести відповідальність за власні помилки.

"На даний момент з юридичної точки зору рейтинги – лише судження, які не підлягають відповідальності", - цитує Краля німецьке видання.

Водночас рейтинги мають значний політичний і економічний вплив, зауважує експерт.

Аби європейському рейтинговому агентству не могли закидати заангажованість, так, як це відбувається нині з американськими агентствами, Краль відхиляє варіант фінансування нового агентства коштом платників податків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!