Бродський: Колесніков хоче звільнити 90% податківців

Понеділок, 23 січня 2012, 11:01

Віце-прем'єр - міністр інфраструктури Борис Колесніков вважає, що податкову потрібно скоротити на 90%.

Про це повідомив керівник Держслужби з дерегуляції та розвитку підприємництва Михайло Бродський в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

"У податковій у нас працює 60 тис. осіб. Така величезна армія цілий день сидить і думає - де взяти гроші для держави і для себе. Але це ж ненормально. Я вважаю, що 40 тис. податківців необхідно звільняти. Щоправда, Борис Колесніков вважає, що податкову треба скорочувати на 90%", - зазначив Бродський.

За його словами, від скорочення штату держава отримує відразу чотири вигоди.

По-перше, скорочуються витрати на утримання величезного апарату.

По-друге, зменшується кількість чиновників, яких бізнес повинен годувати за свій рахунок, і ці гроші підуть на споживання, на розвиток.

По-третє, податківці - це "найбільш навчені, найкращі економісти та фінансисти, із вищою освітою, і нехай вони відкривають бізнес, створюють робочі місця".

По-четверте, звільняється величезна кількість приміщень.

"Я зараз написав лист президентові: прошу дати доручення проінвентаризувати приміщення, які звільнилися у результаті скорочення десятків тисяч чиновників в усіх відомствах, і або передати їх комунальному господарству, або приватизувати через Фонд держмайна. Тому що вони зараз дійдуть до того, що буде сидіти один чиновник у стометровому приміщенні. А його ще треба обігріти", - зазначив Бродський.

"У 2012 році, вважаю, контролюючі органи будуть радикально скорочені. І ось після скорочення чиновників на 70% від сьогоднішньої кількості решті потрібно дати дійсно гідну зарплату. Не менш 6-7 тис. гривень для рядового складу. І на 25 років, наприклад, кредит на житло, іпотеку за рахунок його зарплати, кредити безпроцентні або під 3% річних. Ось тоді чиновники будуть дорожити статусом своїм", - вважає Бродський.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!