США підтримують тристоронній консорціум з управління ГТС України

П'ятниця, 20 січня 2012, 13:24

США виступають за створення тристороннього консорціуму з управління газотранспортною системою України за участю України, Росії і Європи, оскільки така структура дасть змогу забезпечити надійну, ефективну і прозору роботу ГТС.

Про це заявив спеціальний посланець з енергетичних питань в Євразії Держдепартаменту США Річард Морнінгстар, передає УНІАН.

"Є сенс у тому, щоб українські, російські і європейські інвестори спільно зіграли роль у створенні надійної, ефективної і прозорої транзитної системи. Це мають робити і Україна, і Росія, і Євросоюз", - сказав спецпосланець Держдепартаменту.

При цьому він додав, що українська ГТС створена ще за радянських часів і потребує значних коштів на модернізацію, що дозволить Україні і далі виступати важливим транзитером газу в Європу.

Морнінгстар зазначив, що Україна є не тільки важливим транзитером російського газу, а й має значний потенціал в енергетиці, реалізація якого залежить від того, чи стане Україна більш енергетично незалежною.

Він висловив думку, що зараз настав переломний момент для України в здобутті енергетичної незалежності.

"За ті 18 років, протягом яких я періодично відвідую Україну, ще не було таких важливих часів в українській енергетиці, як зараз. Україна знаходиться на роздоріжжі, і зараз їй потрібно вирішити раз і назавжди, чи буде вона мати енергетичну незалежність", - сказав працівни Держдепу США.

Він зазначив, що США підтримують майбутнє України в Європейській енергетичній співдружності.

Морнінгстар додав, що Україна має створити прозоріший економічний клімат в енергетиці, а також виконувати зобов`язання перед МВФ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!