Тігіпко не чіпатиме Кіпр, але обіцяє знайти гроші

Середа, 16 листопада 2011, 09:14

Кіпр не ввійде до переліку класичних офшорних зон, які планується оподатковувати.

Про це повідомив віце-прем'єр Сергій Тігіпко в ефірі 5 каналу.

"На наступному тижні я опублікую на сайті закон по класичним офшорним зонам. Де ми жорстко покажемо механізми, які практично запечатають, що називається, ці зони, і всі операції з ними, будуть оподатковуватись в тих же розмірах, що і всі інші операції по Україні", - розповів він.

"Туди не попадуть деякі контори Швейцарії, туди не попаде Кіпр, туди не попаде, скажімо, той же Люксембург", - уточнив віце-прем'єр.

"Кіпр - країна Європейського Союзу і ми не можемо поставитись отак дуже жорстко до неї, нажаль. Але є ще близько 30 офшорних зон. І там, по нашим розрахункам, десь під 2 мільярди ми можемо знайти", - заявив Тігіпко.

Він уточнив, що кошти від оподаткування "офшорних зон, пропонує направляти до Пенсійного фонду".

Як відомо, найбільше інвестицій з України було направлено в офшорний Кіпр - 6,353 мільярдів доларів або 92,6% від загального обсягу.

До Пенсійного фонду віце-прем'єр пропонує також направляти податок на розкіш.

"Ми дійсно запропонували оподатковувати багато чого. І автомобілі, і дорогі мотоцикли, і літаки, гелікоптери, дорогий одяг, дорогі годинники, квартири, землю і т.д.

Але зробили це, поки що, щоб розпочати тему. Місяць ми це будемо обговорювати", - уточнив Тігіпко.

"Нам не вистачає 6 мільярдів 600 мільйонів. Де це взяти? Перерозподілом у когось забрати? Неможливо. Навантажувати малий і середній бізнес? Теж не можна. Нам потрібно шукати інші резерви", - додав він.

"По цьому закону ми близько 800 мільйонів, по оподаткуванню багатих, знаходимо. Ще біля двох мільярдів знайдемо по оподаткуванню офшорних зон. От такими рішеннями, думаю, що ми знайдемо ті гроші, які нам потрібні", - уточнив віце-прем'єр.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!