Кудрін каже, що криза вже йде повним ходом

Субота, 12 листопада 2011, 13:49

Нова хвиля фінансової кризи у світі вже йде повним ходом, при цьому існує висока ймовірність, що рецесії в економіці також не вдасться уникнути.

Про це заявив колишній міністр фінансів РФ Олексій Кудрін, передає Forbes.

"Бікфордів шнур спалахнув і вже горить. Ми вступаємо в кризу. Фінансову кризу ми вже маємо, швидше за все, за нею піде і економічна", - сказав Кудрін.

Екс-міністр фінансів Росії повідомив, що він поки не готовий оцінювати ступінь і глибину кризи, однак поспішив трохи заспокоїти громадян Росії, повідомивши, що Росія готова до нової хвилі кризи набагато краще, ніж більшість розвинених країн.

Про це, за словами Кудріна, каже невисокий держборг, який складає всього 12% ВВП, і великий запас міцності - серйозні золотовалютні резерви.

Між тим, за словами Кудріна, самозаспокоюватися владі не слід, тому що для Росії виклики стоять в тій же мірі, що і для США, країн ЄС та інших розвинених країн.

Більш того, уряду слід думати про те, що в найближчі 3-5, а може, і 10 років чекати високих цін на нафту не доводиться.

Екс-міністр фінансів висловив припущення, що проблеми, які зараз стоять перед Євросоюзом, вирішити повною мірою не вдасться.

На його думку, битву за Грецію вже програно, і в даний час слід більше думати про порятунок інших, більших європейських економік.

Кудрін вважає, що для цього буде потрібно дуже багато коштів - 2-3 трлн євро за самим реалістичним сценарієм.

За словами екс-міністра фінансів, у світу поки ще є шанс врегулювати кризу, але цей шанс дуже невеликий. Швидше за все, криза буде поширюватися на інші країни і регіони, включаючи і США.

У найближчі роки світ буде балансувати на дуже низькому темпі зростання чи увійде в другу хвилю рецесії.

Кудрін песимістично оцінює майбутнє країн єврозони і вважає вихід з неї ряду європейських держав реальним сценарієм.

Екс-міністр уряду РФ схвалює формування нового рівня консолідації європейських країн (йдеться про так звані "Сполучені Штати Європи"), проте, на його думку, домогтися цього в нинішніх умовах буде вкрай складно.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!