Малий бізнес масово здає свідоцтва, йде в тінь – ЗМІ

Вівторок, 1 листопада 2011, 11:54

Останні півроку підприємці масово здають свідоцтва і намагаються піти в тінь.

Про це "Делу" розповів підприємець з Новограда-Волинського Житомирської області Василь Остапчук.

"Підприємці в останні півроку просто здають свідоцтва. На ринках - численні оголошення "Здам в оренду, продам" місць і магазинів, про які вчора можна було тільки мріяти, щоб їх вийшло купити", - розповів підприємець.

Схожа ситуація по всій Україні. "Проблема відходу з ринків існує, але це не настільки масово, як підноситься. Житомир, Тернопіль і навіть в Києві ситуація складна", - сказав виконавчий директор Асоціації хмельницьких ринків Олександр Сниховський.

Підприємці змушені закривати бізнес через підвищення зборів - за кілька місяців роботи нового Податкового кодексу виявилося, що заробітки дрібного бізнесу не можуть перекрити встановлені збори.

"Моя діяльність призупинена скоро як рік, і навіть легше стало на душі, але жити стало важче. Працівники встали на біржі. Мене "вбив" 10%-ний єдиний податок. Найстрашніше - податок на зарплату! І 33,2% в Пенсійний фонд. При великій кількості працівників (сфера послуг) скільки б ми не отримували - все йде на податок! "Конвертами" не захоплювався, тому й припинив діяльність", - написав виданню один з читачів.

Прийнятий тиждень тому закон про спрощену систему оподаткування, на думку голови Ради підприємців при Кабміні Леоніда Козаченко, допоможе відновити втрати дрібного підприємництва.

Тисячі підприємців повернуться на свої робочі місця, прогнозує Козаченко.

"Податковий кодекс дуже негативно позначився на бізнесі, на малому бізнесі, і ми мали велике скорочення малого бізнесу, на жаль, і перехід в тінь. Ті зміни, які прийняті тиждень тому, дадуть можливість принаймні відновити - не поліпшити бізнес-середовище, а відновити його", - сказав "Делу" глава Ради підприємців.

Бізнесмени ж говорять, що незадоволені змінами в законі.

"Закон Азарова, в якому прописано повний облік, касові апарати та підвищення ставок єдиного податку в 4 рази - смерть для спрощенця! Якщо підприємництво виживає лише за рахунок тінізації, то доля малого бізнесу вирішена. Реально - або війна або смерть для підприємництва", - говорить Остапчук.

Якщо президент не підпише закон про спрощену систему оподаткування, то відтік підприємців з ринків і перехід їх у тінь продовжиться, упевнений Козаченко.

Все тому що, як вважає Остапчук, "якщо пенсіонерка продала на ринку чотири пари шкарпеток і купує хліб за ці гроші, то це не означає, що вона підприємець" і повинна платити податки на запропонованих умовах.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!