"Рятівна парасолька" ЄС отримала найвищу оцінку

Понеділок, 31 жовтня 2011, 12:20

Провідні рейтингові агентства дали найвищу оцінку Європейському фонду фінансової стабільності

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на заяви рейтингових агентств.

На думку аналітиків провідних рейтингових агентств Standard&Poor's, Moody's, а також Fitch, банкрутство Європейського фонду фінансової стабільності видається невірогідним. 

Оцінку фонду рейтингові агентства дали, проаналізувавши рішення, ухвалені на саміті ЄС цього тижня. Тоді політичні лідери держав ЄС домовилися посилити європейський фонд фінансової стабільності (ЕFSF). 

І зараз "рятівна парасолька" для євро може надавати до 440 мільярдів євро фінансової підтримки країнам єврозони, які потерпають від кризи, зазначає видання.

Високий рейтинг дозволяє  фонду позичати гроші на вигідних умовах та надавати кредити країнам єврозони, котрі загрузли в кризі, кредити під низькі відсотки.

"Підтвердження  найвищого можливого рейтингу засвідчує віру в стратегію єврозони, спрямовану на відновлення фінансової стабільності", - сказав  керівник фонду EFSF  Клаус Реглінг.

Тим часом голова Європейського Центрального банку Жан-Клод Тріше застерігає від передчасного заспокоєння, адже кризу досі не подолано.

Він вимагає швидкого втілення в життя рішень, ухвалених на антикризовому саміті ЄС.

"Глави держав і урядів країн єврозони схвалили програму, тепер уряди та Європейська комісія повинні тяжко працювати", - сказав Тріше в інтерв'ю виданню Bild am Sonntag.

Як відомо, Європейський фонд фінансової стабільності EFSF – це установа, створена для надання допомоги кризовим європейським країнам 440 мільярдів Сьогодні фонд має рейтинг ААА.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!