Могильов викинув 60 мільйонів на біометричні паспорти, хоча Янукович проти

Четвер, 27 жовтня 2011, 15:26

Міністерство внутрішніх справ 20 жовтня уклало угоду з консорціумом ЄДАПС на придбання обладнання для реалізації першого етапу робіт з впровадження закордонних паспортів з біометричними даними.

Вартість угоди становила 59,93 мільйона гривень. Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель", пишуть "Наші гроші".

Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі "у одного учасника", оскільки лише ЄДАПС задовольняє вимогам міністерства Анатолія Могильова щодо сумісності нового обладнання з Державною інформаційною системою реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування (ДІС).

"Виконання робіт зі створення комплексної програми ДІС проводилось у відповідності до Генерального контракту від 23.06.2004 № 10/312-1/04-06 укладеного МВС з консорціумом “ЄДАПС”. ПАТ “КП ОТІ”, як учасник консорціуму “ЄДАПС”, є розробником системи ДІС (ЄДАПС) та має всі авторські права на створені компоненти зазначеної системи", – йдеться в обґрунтуванні.

Також, консорціум ЄДАПС за договором від 4 липня 2011 року є розробником системи реєстраційного обліку для Міністерства закордонних справ для запровадження централізованого порядку оформлення паспортних документів.

Створення своєї системи МВС ув’язує з системою МЗС, вказуючи на необхідність високого рівня узгодженості між їх елементами і через це має міліцейська система має бути зроблена "єдиним розробником".

Нагадаємо, на тендері МЗС консорціум переміг, запропонувавши ціну в сім разів меншу від конкурента.

Також МВС повідомляє, що ЄДАПСом розроблено "прототип електронного паспорта, який пройшов всі необхідні експертні, технічні та технологічні експертизи на міжнародному та вітчизняному рівнях та отримав відповідні висновки та сертифікати".

Керуючись вищенаведеним, МВС вважає, що ЄДАПС – це єдине в Україні об’єднання підприємств, учасники якого володіють всіма необхідними дозвільними документами та мають технічні, технологічні і матеріальні ресурси та позитивний досвід для ефективного і якісного постачання програмно-технічної продукції та розгортання інфраструктури з оформлення, виготовлення і видачі електронного паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Комітет з конкурсних торгів МВС прийняв рішення про закупівлю у ЄДАПС 1 вересня.

26 вересня Верховна рада прийняла закон про введення з 2012 року внутрішніх і закордонних паспортів, а також ряду інших документів, оснащених електронними чіпами.

Народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак, який називає себе "депутатом, що підтримує технології ЄДАПС", з цього приводу завважив, що "в законі немає преференцій для підприємств консорціуму ЄДАПС".

Нардеп послався на те, що порядок виробництва біометричних документів нібито має розробити Кабінет міністрів. При цьому Грицак анонсував вартість біометричної вкладки від ЄДАПСу у розмірі 180-200 гривень.

Закон викликав критику з боку опозиційних депутатів і Міністерства юстиції Олександра Лавриновича, які вказали, що прийнятий закон закріпить існуючу монополію в галузі і призведе до подальшого подорожчання документів, що є "потенційно корупційним".

Президент Віктор Янукович погодився з цими доводами і 21 жовтня ветував закон про біометричні паспорти. Вето викликало обурення Грицака.

"Це не вето, це непрофесійний опус… Міністр юстиції домовився з німецькою компанією Muhlbauer про те, що вони робитимуть паспорти для України. Фактично вони хочуть вкрасти у народу 3 мільярди гривень, при цьому устаткування, вже закуплене МВС, буде викинуто на звалище", – сказав Грицак в день укладення угоди МВС з ЄДАПСом на перший етап робіт вартістю майже 60 мільйонів гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!