Пинзеник: вільна торгівля з СНД була вчора

Четвер, 27 жовтня 2011, 12:36

Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник вважає, що угода про зону вільної торгівлі з країнами СНД неспроможна дати Україні нові можливості.

Про це він сказв в інтерв'ю газеті "День".

"Є ринок колишнього Радянського союзу. Ми можемо зараз щось нове "вибити" для себе з цього ринку? Ні. Там є певні умови торгівлі. Вільна торгівля з країнами СНД, з приводу якої так сьогодні хизуються, то вона у нас була вчора", - наголосив він.

"Нічого нового нам там не відкривають. У 1993 році - перша угода про вільну торгівлю. Назвіть її як завгодно, акваріум, акваторія, воно нічого не міняє. А вільної торгівлі як не було, так і немає", - зазначив Пинзеник .

Він нагадав, що Європейський Союз "сьогодні застосовує повно обмежень для нас, і нам не так легко туди прорватися своїми товарами".

"Але дуже важливо це зробити. Бо тут, якщо нам знімають обмеження, ми реально маємо більше можливостей продавати, а це — робота для українських підприємств. Ринок тут дуже великий", - вважає екс-міністр.

"Я бажаю добра і процвітання російському народу, але там є внутрішні проблеми, і немало. А ми б хотіли бачити себе серед країн, де цих проблем нема, або де навчилися їх розв’язувати. То куди нам треба прагнути, до чого?", заявив він

За його словами, якщо власник не здатний випустити конкурентний автомобіль, "хай продає свій завод тому, хто буде здатний".

"Я дуже б не хотів, щоб у нас перекос робився на виробника, бо є ще його величність споживач, інтереси якого мають бути перш за все", - підкреслив Пинзеник.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!