Київ рухається до інтеграції з пострадянським простором

Четвер, 20 жовтня 2011, 09:54

Підписавши пізно увечері 18 жовтня нову редакцію угоди про вільну торгівлю в рамках СНД, Україна вирішила прискорити регіональну інтеграцію.

Урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД і ЄврАзЕС Валерій Мунтіян розповів виданню "Комерсант Україна", що вже в 2012 році можливе підписання нового договору - про вільну торгівлю послугами в рамках СНД.

"Ми домовилися, що через шість місяців приступаємо до розробки цього договору, і я впевнений, що дуже швидко закінчимо роботу над ним", - сказав чиновник.

Оновлена редакція правил торгівлі товарами містить низку винятків.

"Для нас найвідчутніше - цукор. Він завжди входив до групи винятків, але вперше ми домовилися про те, що через певний час ми від цього винятку відмовимося", - заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Крім цукру, з режиму вільної торгівлі буде вилучений спирт, але обидва винятки будуть діяти лише до 2015 року.

Росія наполягла на своєму праві стягувати експортне мито з нафти і газу, тоді як Україна наполягала на включенні в договір заборони на застосування цих мит у торгівлі енергоносіями.

Договір, який, як очікується, вступить в силу 1 січня 2012 року, підписали не всі члени СНД - Азербайджан, Узбекистан і Туркменія утрималися.

Зміни можливі і в роботі Митного союзу. Незабаром коло його учасників - Росії, Білорусі і Казахстану-розшириться.

"На урядовій зустрічі у вузькому колі було прийнято рішення про вступ Киргизії до Митного союзу. Робоча група вже створена", - заявив в. о. прем'єр-міністра країни Омурбек Бабанов.

Киргизія є членом Всесвітньої торгової організації, а значить, її вступ до МС створить неприємний прецедент для Києва.

До цих пір участь у СОТ була основним аргументом проти вступу України в МС.

"Так само, як і Україні, Киргизії для вступу до Митного союзу буде необхідно суттєво переглянути свої зобов'язання з митних ставок. Однак, враховуючи, що економіка цієї республіки набагато менша нашої, такий перегляд викличе менше заперечень з боку країн-членів СОТ, а значить , він більш реальний ", - пояснив директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин.

На цьому інтеграція не закінчиться. Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що на правовій основі Митного союзу і Єдиного економічного простору, який почне діяти з 1 січня 2012 року, буде підготовлений договір про Євразійський союз.

Він включатиме широкий перелік питань: від митно-тарифної політики до міграційної і візової.

"Десь на рубежі 2015 року ми можемо підійти, якщо будемо діяти так само енергійно, як досі, до реалізації ідеї створення Євразійського союзу", - сказав Путін.

В цей же час на сайті Кабінету міністрів з'явилося повідомлення про те, що прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі вивчити "можливість приєднання України до угоди про технічні регламенти в рамках ЄврАзЕС".

На думку глави уряду, єдині технічні регламенти зовнішньоекономічної діяльності "спростять ведення бізнесу учасниками ринку, які працюють в рамках ЄврАзЕС".

Якщо підписання нового договору про вільну торгівлю товарами не суперечить європейській інтеграції України, то подальші кроки в східному напрямку можуть зробити її неможливою.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!