Португалія вводить жорстку економію, щоб врятувати економіку

П'ятниця, 14 жовтня 2011, 17:40

2012 рік має стати для Португалії роком рекордної економії.

Принаймні таку мету переслідує уряд країни, передає "Німецька хвиля".

Прем'єр-міністр Португалії Педру Пассуш-Коелью представив схвалені кабінетом заходи жорсткої економії на 2012 рік, виступаючи на національному телебаченні приблизно опівночі.

У такий спосіб уряд сподівається поліпшити кредитний рейтинг країни та виконати умови для отримання допомоги з Європейського стабілізаційного фонду.

За словами Педру Пассуш-Коелью, Португалія переживає нині період надзвичайного стану в масштабах цілої країни, тому необхідно зробити значно більше, ніж планувалося раніше.

Зокрема у рамках заходів жорсткої економії держслужбовцям, які заробляють більше тисячі євро на місяць, більше не виплачуватимуть 13-ої та 14-ої зарплат, а також відпускних та різдвяних премій. Крім того, загрузлий у боргах державний підприємницький сектор мають "докорінно реструктурувати".

Також заходи економії торкнуться і працівників приватного сектору – їм доведеться працювати на півгодини довше щодня.

Для тих, хто добре заробляє, залишиться менше можливостей списати податки. Серед інших заходів – "класичне" підвищення податку на додану вартість. Для багатьох товарів та послуг він становитиме тепер 23%. Крім того, планують "суттєво скоротити" витрати на освіту та охорону здоров'я.

Пассуш-Коелью зазначив, що Португалії ще ніколи не доводилося заходити так далеко, але пообіцяв, що ці заходи діятимуть орієнтовно два роки – лише доти, доки країни потребує іноземної допомоги

"Коли мене обрали прем'єром, я й подумати на міг, що мені доведеться проголосити такі жорсткі заходи економії", - зауважив він.

Парламент країни наприкінці листопада 2011 року в останньому читанні ще має затвердити державний бюджет на 2012 рік.

З огляду на велику парламентську більшість сумнівів, що його можуть не затвердити, не виникає. 

Показник дефіциту держбюджету за 2010 рік у Португалії становив майже 10% ВВП.

Уже 2011 року його планують скоротити до 5,9%, а 2012 року - до 4,5%. Влітку МВФ пообіцяв надати Португалії допомогу у розмірі 78 мільярдів євро за умови, що уряд країни дотримуватиметься жорсткої економії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!