НБУ може дозволити банкам зараховувати іпотечні облігації до резервів

Понеділок, 10 жовтня 2011, 11:14

Іпотечні облігації, які буде випускати спеціалізоване Агентство з рефінансування іпотечних кредитів, навіть у період економічної нестабільності в світі, користувалися б попитом у внутрішніх інвесторів.

Таку думку висловив перший заступник глави НБУ Юрій Колобов, пише DT.UA.

За словами представника Нацбанку, привабливість іпотечних облігацій зумовлена серед іншого тим, що вони можуть мати навіть вищий рейтинг, аніж банки-емітенти.

Колобов повідомив, що наразі регулятор розглядає варіанти стимулювання попиту учасників ринку на ці цінні папери, в т.ч. через надання можливості зарахування їх до обов’язкових резервів - за аналогією до ОВДП, випущених для фінансування підготовки до "Євро-2012".

На думку представників інших фінансових установ, випуск іпотечних облігацій – це хороша ініціатива.

"Те, що сильне, те виживе", - зауважив старший банкір ЄБРР Олександр Павлов.

За словами ж заступника голови правління "Ерсте банку" Світлани Черкай, поява на ринку будь-яких нових інструментів, які можуть «видовжити» ресурсну базу банків – позитивне явище.

На думку голови спостережної ради Platinum Bank Юрія Блащука, можливість заміщення іпотечними облігаціями частини обов’язкових резервів – це "прекрасний мотивуючий інструмент для банків".

Як розповів голова правління "Ощадбанку", основна робота щодо створення Агентства уже виконана, залишилося пройти деякі технічні процедури.

До кінця року має затвердитися статут установи. Банкір наголосив, що іпотечні облігації не будуть конкурентами ОВДП чи цінних паперів ДІУ, а "доповнюватимуть" їх.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!