Україна поставить Іраку броньовиків на півмільярда

Середа, 28 вересня 2011, 15:44

Держпідприємство "Завод ім.Малишева" здійснить постачання Іраку другої партії бронетехніки в рамках контракту на загальну суму понад 550 мільйонів доларів до кінця 2011 року.

Про це заявив генеральний директор держконцерну "Укроборонпром" Дмитро Саламатін, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ця партія практично на виході... Її буде поставлено ​​до кінця року. Це цілком відповідає умовам контракту", - сказав Саламатін журналістам у Харкові, куди приїхав з інспекцією підприємств бронетехніки.

Друга партія нової української бронетехніки для іракських партнерів становить 62 машини.

Він підкреслив також, що українська сторона не зазнала жодних втрат за зривання термінів постачань іракському замовнику першої партії БТР-4.

"Українська сторона отримала гроші в повному обсязі. Невеликий секрет вам відкрию: за контрактом - 20% передоплата, 70% платіж за поставлену партію і 10% приходить через 2-3 місяці після того, як товар надійшов на територію покупця. Зараз завод ім. Малишева і КБ ім.Морозова недоотримали тільки 10% які належать після постачання товару на територію покупця. Українська сторона ніяких втрат не зазнала", - сказав Саламатін.

За його словами, 10%, які іракська сторона повинна перерахувати після того, як товар надійшов на територію покупця, очікуються у середині-кінці жовтня.

Саламатін зазначив також, що відносить модернізацію заводу ім.Малишева до числа першочергових завдань, проте ухилився від відповіді на питання про суму, яка може бути виділена на ці цілі.

"Поки це дещо передчасно. Необхідно провести повну ревізію, а вона буде можливою тільки тоді, коли завод де-юре перейде до складу концерну. Концерн буде зареєстровано, я сподіваюся, у 20-х числах листопада і після цього буде відбуватися сама процедура передачі, водночас буде проводитися повна ревізія фінансового стану заводу. Після цього можна буде говорити і про конкретні суми", - сказав він.

Як повідомлялося, 2009 року дочірнє підприємство держкомпанії "Укрспецекспорт" - держпідприємство "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес" уклала контракт з Іраком на суму понад 550 мільйонів доларів, який, як передбачається, має стати одним із серії тих, що готуються у сфері ВТС між Україною та Іраком.

Контракт передбачає постачання протягом 3-3,5 років більше 400 одиниць бронетехніки, зокрема БТР-4, 6 легких транспортних літаків Ан-32, а також проведення послуг з ремонту авіаційної техніки.

У числі основних виконавців контракту виступають Харківське конструкторське бюро машинобудування ім.Морозова (ХКБМ), Харківське конструкторське бюро двигунобудування (ХКБД), держпідприємство "Завод ім. Малишева" (Харків), які входять до складу держконцерну "Укроборонпром", а також ДП "Антонов "(Київ).

Початок постачань авіатехніки заплановано на 2011 рік.

Перша партія бронетехніки у складі 26-ти машин БТР-4, 2-х машин технічного обслуговування та ремонту, 2-х тренажерів для підготовки екіпажів бронетранспортерів відвантажена іракському замовнику 20 квітня.

За даними української сторони, 29 травня бронетехніка прибула до іракського порту Ум-КАССР.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!