НБУ пояснив, що при купівлі навіть одного долара потрібен паспорт

Четвер, 22 вересня 2011, 09:32

Нацбанк заявляє, що з 23 вересня при здійсненні валютно-обмінних операцій на суму до 50 тисяч гривень українці зобов'язані будуть пред'являти документ, що засвідчує особу.

"З 23 вересня 2011 року фізособа зможе обміняти в одному банку протягом дня валюту на суму 150 тисяч гривень, а не 80 тисяч гривень як це здійснювалося раніше", - йдеться в повідомленні НБУ.

При цьому банки зобов'язані будуть вносити особисті дані клієнта в систему банківського обліку.

В НБУ підкреслюють, що при здійсненні валютно-обмінної операції на суму до 50 тисяч гривень у фінансовому документі зазначатиметься резидентність клієнта, його прізвище, ім'я та по батькові.

Для цього клієнт повинен пред'явити документ, що засвідчує його резидентність.

"Це може бути будь-який документ, що може засвідчити резидентність особи: як паспорт, так і інший документ, що посвідчує особу", - пояснюють у Нацбнку.

Крім того, фізичним особам надається можливість здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти за гривні через банкомати.

"При цьому, комісійна винагорода під час проведення валютно-обмінних операцій через банкомати відсутня, а курс купівлі продажу іноземних валют за гривні єдиний при здійсненні операцій, як через власні каси банків, пункти обміну іноземної валюти, так і через банкомати", - йдеться в повідомленні.

З метою мінімізації ризиків операцій з готівкою на суму від 50 тисяч гривень до 150 тисяч гривень здійснюватиметься повна ідентифікація фізичної особи відповідно до законодавства про відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом.

Раніше ця норма становила від 50 тисяч гривень до 80 тисяч гривень.

"Така перевірка резидентності фізичних осіб відповідає рекомендаціям міжнародної Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей - FATF", - резюмує регулятор.

В Нацбанку переконують, що інформація щодо фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам під час надання послуг банку, є банківською таємницею, має обмежений доступ і може бути розкрита третім особам тільки в законодавчо встановленому порядку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!