Розбалансованість світової економіки виправить криза - експерт

Неділя, 11 вересня 2011, 10:41

Вирішити проблеми світової економіки навряд чи можливо методами економічної політики, і цю функцію візьме на себе нова криза.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив відомий економіст, екс-глава Ради Національного банку Анатолій Гальчинський.

"Йдеться про критичну надмірність параметрів споживацького суспільства. Боргова криза - відлуння відповідної надмірності. Розв'язати цю проблему інструментами економічної політики, як це засвідчують події останніх років, неможливо. Ніхто не знає, як це можна зробити. Антикризові заходи попередніх років дали зворотні результати. Не в змозі запропонувати лікувальну рецептуру і економічна наука. Нові Кейнси на її горизонті ще не з'явилися. У цій ситуації залишаються методи хірургічного втручання. Цю функцію перебирає на себе криза", - упевнений він.

"Відбувається прогресуюче стиснення фаз економічного циклу: кризові перепади набувають ланцюгової специфіки, ідуть буквально впритул один до одного.

"Ми на порозі нового економічного шторму", - заявив зовсім недавно голова Світового банку Зеллік. З цим не можна не погодитися", - вважає Гальчинський.

При цьому економіст не радить сподіватися на швидке вирішення проблем.

"Західна економіка фактично втягується в систему нульового зростання. Посудіть самі: у 1980-х роках середньорічні темпи приросту ВВП становили 3,1%, у 1990-х - 2,8%, першому десятиріччі 2000-х років - 1,6%. Цілком прогнозованим є те, що ця тенденція прогресуватиме. Найбільш проблемними у цьому є країни єврозони, перспективні оцінки економічної динаміки яких увесь час погіршуються", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!