Міненерго розробило ядерникам кодекс

Середа, 31 серпня 2011, 09:11

Міністерство енергетики і вугільної промисловості розробило проект Ядерного кодексу країни.

Проект документа розміщений на сайті міністерства, повідомляє агентство УНІАН.

Кодекс покликаний систематизувати правові норми, які регулюють громадські відносини у сфері використання ядерної енергії.

Документ містить розділи, якими визначається, зокрема, компетенція гілок державної влади і органів місцевого самоврядування у цій газузі, дозвільна діяльність і державний нагляд за безпекою.

Так, до компетенції Верховної ради віднесені, зокрема, регулювання ввезення на Україну відпрацьованого ядерного палива, ухвалення рішення про розміщення установок із поводження з радіоактивними відходами (РАВ) загальнодержавного значення, затвердження програм у сфері використання ядерної енергії.

За Кабінетом міністрів закріплюється ухвалення рішень про розміщення, проектування, будівництво і зняття з експлуатації уранових об'єктів, ядерних установок, а також розпорядження ними.

Проектом Ядерного кодексу також регулюються відповідні права і обов'язки громадян, фізичних і юридичних осіб в ядерній сфері.

Крім того, регулюється питання розміщення і зняття з експлуатації ядерних об'єктів, поводження з відпрацьованим ядерним паливом і РАВ, обліку радіоактивних матеріалів, відповідальності за порушення ядерного законодавства.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів доручив Міненерговугілля до 1 грудня 2011 року розробити проект Ядерного кодексу.

Очікується, що документ замінить собою чинні закони "Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку", "Про поводження з радіоактивними відходами", "Про видобування і переробку уранових руд", "Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання", "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії", "Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання" й інші.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!