Шахтарі загинули через скорочення інспекторів

Середа, 17 серпня 2011, 20:24

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки пов'язує зростання травматизму на шахтах з скороченням числа інспекторів.

Про це йдеться в повідомленні відомства з посиланням на доповідь голови Дерхгірпромнагляду Олександра Хохотви.

За його словами, у 2011 році на 100 тисяч працюючих загинуло 30 гірників. Цей показник на 9 осіб більше за аналогічний у 2010 році.

"До лютого 2011 року у вугільній галузі державний нагляд здійснювало більше 350 гірничотехнічних інспекторів. Після скорочення та звільнення 157 фахівців, на одного інспектора припадає від 8 до 10 підприємств, а в деяких регіонах і більше", - наголошує керівник контрольного відомства.

Він підкреслює, що до скорочення штатної чисельності, за кожним великим підприємством, в обов'язковому порядку, було закріплено інспектора.

"На сьогоднішній день державний нагляд у вугільній галузі здійснює 231 чоловік. Незважаючи на те, що після скорочення чисельності інспекторів, на початку поточного року смертельний травматизм почав поступово знижуватися, уже в липні  кількість загиблих перевищила показник минулого року в 4 рази", - констатує Хохотва.

"Пояснити це можна зменшенням чисельності інспекторського складу, і як наслідок, зменшенням кількості перевірок, зупинок, адміністративних стягнень. Все це в цілому призвело до зниження ефективності наглядової діяльності", - заявив він.

Як повідомлялося, наприкінці липня - початку серпня на ряді українських шахт, зокрема, на "Суходольській-Східній" та шахті ім.Бажанова, сталися аварії, в результаті яких загинуло 39 шахтарів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua