МінЖКГ обіцяє, що облгази і водоканали не зможуть "надувати" тарифи

Субота, 9 липня 2011, 09:52

Низка законодавчих і нормативних актів, які ініціювало МінжКГ, не дадуть змоги комунальним підприємствам закладати в тариф свою безгосподарність.

 Про це в інтерв'ю DT.UA заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства - керівник апарату Григорій Семчук.

 Зокрема, за його словами, зараз у секретаріату Кабінету міністрів допрацьовуються порядки до постанови Кабміну "Щодо єдиного підходу до тарифоутворення у сфері ЖКГ".

 "Саме в цих порядках чітко написано, що підприємство ЖКГ має право включати в собівартість, тобто в тариф, а що - ні. Тобто вся його безгосподарність тут уже не пройде",- сказав Семчук.

Заступник міністра повідомив також, що на одному із останніх засідань Кабінету міністрів було схвалено  методику щодо втрат і витрат на комунальних підприємствах.

Документ буде протягом найближчих днів впроваджено спільним наказом міністерства і НКРЕ.

"Раніше втрати води закладались  підприємствами на підставі їхніх розрахунків. І 50 % включали, і - 60. Зараз ми сказали: "Ні, хлопці! 30 % - і не більше". Більше того, раніше розраховувалися втрати і витрати однією методикою. Зараз ми розділили: на технологічні потреби, на мережах,  внутрішньобудинкові і т.д. Таких методик  прийнято шість", - пояснив логіку наказу заступник міністра.

Окрім того, міністерство вважає, що потрібно закріпити нову нормативну норму на рівні закону.

"Зараз уже підготовлений  законопроект "Про комерційний облік у ЖКГ". Ми підготували його разом з НКРЄ, закріпимо ці питання  на базі закону", - сказав Семчук.

На думку заступника міністра, такі зміни приведуть до зменшення зловживань у сфері тарифоутворення в ЖКГ.

"Це дасть можливість оптимізувати собівартість послуг. Головна мета - щоб люди не платили за чужу безгосподарність", - сказав Семчук.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!