Азаров пообіцяв "наблизити" медиків до педагогів

Субота, 30 липня 2011, 14:31

Кабінет міністрів постарається ще до кінця 2011 року ухвалити декілька рішень, які дозволяють підняти рівень заробітної плати.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров у суботу в Севастополі, повідомляє агентство УНІАН.

Відповідаючи на запитання, "що зміниться в житті медсестер, які одержують від 900 до 1000 гривень?", Азаров сказав: "Обов'язково зміниться, і зарплата підвищуватиметься. Я знаю цю тему. Медики скаржаться, що вони, відстали (у рівні зарплати) наприклад, від педагогів, яким встановлена ціла низка надбавок".

"Зараз думатимемо, як усунути цю диспропорцію. Може, ви знаєте, ми на засіданні уряду ухвалили рішення перенести термін чергового підвищення заробітної плати в бюджетній сфері з 1 жовтня на 1 вересня. І постараємося ще до кінця року декілька зробити таких рішень, які дозволять підняти рівень заробітної плати. Особливо найбільш низькооплачуваним ", - сказав Азаров.

Але, як продовжив глава уряду, "ви знаєте, я завжди говорю те, що реально. Все залежатиме від того, як розвиватиметься наша економіка. Не можна людям казки розповідати. Вже стільки нарозповідали, якби все здійснилося, що розповідали на виборах там, і так далі, вже давно повинні б жити при комунізмі. І в результаті люди не вірять. І тому кричать (під час підходу до преси з вікна одного з корпусів 1-ої міської лікарні хтось викрикнув слово "ганьба" - УНІАН). Пообіцяли щось. А ось давайте краще щось реально робитимемо".

Азаров ще раз підкреслив: "Все залежатиме від того, як ми швидко зуміємо подолати ту важку кризу, яка була в країні в 2008 і 2009 роках. Вийти на нормальні темпи розвитку, і від цього залежатиме, наскільки ми зможемо швидко збільшувати доходи наших людей".

За твердженням голови Кабміну, "уряд усі сили спрямовує на вирішення цього завдання".

На думку Азарова, "дуже важливо, щоб збільшення доходів людей не спровокувало зростання цін. Адже так?"

Тому, як сказав він, "повинно бути все пропорційно: збільшується обсяг товарів, які виробляються, й відповідно до цього збільшується заробітна плата. А тоді ціни - стабільні. Чому ми зараз так займаємося сільським господарством, овочами, на розвиток тваринництва держава зараз серйозні гроші виділятиме?..".

Тому що, підкреслив Азаров, "перш за все, зростання доходів населення повинне підкріплюватися адекватною пропозицією на ринку. Перш за все, продуктів харчування".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"