Янукович дозволив не погоджувати з Клюєвим тендери

Четвер, 28 липня 2011, 13:50

Президент Віктор Янукович підписав закон, яким вносяться зміни в закон про державні закупівлі.

За відповідний законопроект Рада проголосувала 8 липня. Законопроект розглядався за скороченою процедурою.

Верховна рада прийняла цей законопроект в травні. 14 червня президент Віктор Янукович повернув його до парламенту зі своїми зауваженнями.

Рішення про повернення було прийнято після того, як міжнародні інституції висловили низку зауважень щодо корупційних ризиків, закладених в документі.

Разом з тим, прийнятий текст закону передбачає зменшення кількості державних підприємств, на які розповсюджується дія закону про державні закупівлі.

Окрім того, розширюється перелік умов договору про закупівлю, при яких сам договір може змінюватися до виконання сторонами своїх зобов'язань у повному обсязі.

Якщо законодавство, що діяло до прийняття цього закону, передбачає єдину умову - скорочення обсягів закупівлі, то парламент також встановив ще ряд умов.

Зокрема, це зміна ціни товару, збільшення терміну дій договору та виконання його зобов'язань у випадку об'єктивно підтверджених обставин.

У той же час парламент, схваливши пропозиції президента, скасував виключення з-під сфери дії закону поставки і транспортування електро-і теплової енергії, а також послуги з централізованого опалення, водопоставкам та водовідведення, постачання та розподілу природного газу.

Під дію закону про держзакупівлі будуть підпадати не всі підприємства, які контролюються державою, а тільки ті, які або користуються податковою пільгою, або звільнені від бюджетних зобов'язань, або отримують пряму чи опосередковану бюджетну підтримку.

Відповідно до закону, скорочено кількість документації про держзакупівлі, яка повинна оприлюднюватися в обов'язковому порядку, зокрема документацію конкурсних торгів, а також протоколи розкриття конкурсної документації.

Закон також посилив відповідальність за порушення законодавства про держзакупівлі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!