Вісім європейських банків не впоралися зі стрес-тестами

П'ятниця, 15 липня 2011, 20:20

Вісім європейських банків не пройшли стрес-тести, проведені Європейським банківським управлінням (EBA).

Загалом цим банкам потрібен додатковий капітал у розмірі 2,5 млрд. євро, повідомляє агентство Bloomberg.

Тестуванню був підданий 91 європейський банк.

Сценарії, на основі яких воно проводилося, включають в себе зниження ВВП єврозони на 0,5% в 2011 році, 15% падіння європейських фондових ринків, а також можливі втрати банків за операціями з суверенними облігаціями.

Результати стрес-тестів показали, що вісім банків мають недостатні резерви для того, щоб зберегти коефіцієнт достатності базового капіталу першого порядку (Core Tier 1) на рівні 5% у разі уповільнення темпів економічного зростання.

Банки, що провалили стрес-тести, повинні представити план із залучення капіталу протягом трьох місяців.

"Будь-який банк, який не впорався зі стрес-тестом, може зіткнутися з проблемами при залученні коштів, втратою довіри акціонерів і ризиком зниження кредитного рейтингу. Досвід показує, що найбільш ризиковані фінінститути змушені підвищувати ставки, щоб утримати кошти клієнтів на депозитах", - зазначає партнер PricewaterhouseCoopers Стів Пірсон.

Банк Іспанії оголосив, що п'ять банків країни не впоралися зі стрес-тестами - ними виявилися Banco Pastor, Catalunyacaixa, Unnim, Cam і Caja3.

Також "провалили" тести грецькі Agricultural Bank of Greece і Atebank, а також австрійський Volksbanken.

Всі італійські та британські банки впоралися зі стрес-тестами, також про їх проходження оголосили Erste Group і Raiffeisen Bank International.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!