На "Фукусімі" може статится нова катастрофа

П'ятниця, 3 червня 2011, 14:54

Менш ніж через два тижні на аварійній японській АЕС «Фукусіма-1» можливе нове лихо.

Про це попередила компанія-оператор Tokyo Electric Power, пише "Дзеркало тижня".

Вже 15 червня високорадіоактива вода, яка накопичується у підвалах атомної станції, виллється назовні. Це відбудеться у випадку, якщо продовжаться сильні дощі.

При найгіршому розвитку ситуації, фахівці TEPCO можуть не встигнути до моменту протікання запустити установку для очищення радіоактивної води. Її якраз планувалося ввести в дію орієнтовно 15 червня.

У випадку протікання високорадіоактивна вода змішається з ґрунтовими водами, а потім потрапить у Тихий океан.

Навіть за відсутності сильних дощів високорадіоактивна вода почне затоплювати територію за межами будівель енергоблоків після 20 червня.

TEPCO запевняє, що зможе блокувати великі протікання. Зокрема, зараз компанія повністю заливає бетоном тунелі і колодязі дренажної системи, куди спрямується значна частина радіоактивної води.

Однак у цих системах, як визнають фахівці компанії, можуть бути тріщини, викликані потужним землетрусом 11 березня. Планується також створити додаткові резервуари для відкачування рідини.

Раніше, 16 квітня керівництво ТЕРСО заявило про те, що ситуацію на "Фукусімі-1" буде взято під контроль протягом шести-дев'яти місяців.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua