АРБУЗОВ ЗВИНУВАТИВ АЗАРОВА У ЗРИВІ СПІВПРАЦІ З МВФ. Документ

Четвер, 2 червня 2011, 14:51

У Національному банку покладають на уряд Миколи Азарова провину за зрив співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Про це йдеться в листі голови Нацбанку Сергія Арбузова до прем'єр-міністра Миколи Азарова, повідомляє УНІАН із посиланням на копію листа.

Арбузов відзначив "зниження довіри до економічної політики уряду" через "нереалістичні параметри інфляції".

"На жаль, ці негативні тенденції, окрім іншого, зумовлені публічними заявами керівництва уряду, які суперечать цілям програми, що підтримується МВФ (зокрема, стосовно цін та тарифів тощо)", - констатує голова НБУ.

Реклама:

У Нацбанку, зокрема, підрахували, що невиконання умов Меморандуму з МВФ призведе до ненадходження коштів лише у 2011 році в обсязі майже 7,7 млрд. дол. США від міжнародних фінансових організацій (від МВФ - 6,2 млрд., Світового банку - 0,85 млрд., Єврокомісії - 0,6 млрд.).

Також, за словами Арбузова, з високою імовірністю погіршиться суверенний рейтинг України; зросте вартість зовнішніх запозичень; скоротяться надходження прямих іноземних інвестицій та боргових ресурсів до банків і реального сектора; підвищиться попит на готівкову валюту.

"За нашими оцінками, обсяг загальних втрат фінансових ресурсів до кінця 2011 року може скласти близько 9 млрд. дол. США. В умовах збереження дефіциту поточного рахунку це може призвести до суттєвого скорочення міжнародних резервів", - прогнозує голова НБУ.

Він також зазначив, що інфляційні процеси будуть посилюватися у випадку непоновлення співпраці з МВФ, - тому Нацбанк буде змушений проводити жорсткішу монетарну політику.

 
 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: