У Києві хочуть прибрати "Метроград" і зробити під Майданом паркінг

Четвер, 16 червня 2011, 13:40

У Києві планують прокласти тунель від Майдану Незалежності до Львівської площі, забрати "Метроград" і побудувати паркінг під Європейською площею.

Про це розповів головний архітектор Києва Сергій Целовальник в інтерв'ю "Сегодня".

"У конкурсі на вулиці Хрещатик, 5, проект архітектора Бабушкіна не виграв, там інший переможець", - сказав він, відповідаючи на запитання, чи втіляться в життя скандальні проекти Сергія Бабушкіна, зокрема, багатоповерхівка на вулиці Хрещатик, 5.

"Зараз у замовника проект не затверджений. Висотки там не буде, хоча це та точка на Хрещатику, де подібний будинок цілком може бути", - повідомив головний архітектор столиці.

Реклама:

"Проект Європейської також хороший. Він передбачає будівництво 4 рівнів під землею від Майдану (Незалежності) до Європейської: паркінг, торговий центр. Покращиться транспортна розв'язка на самій площі. Залишати так, як є, не можна. Там зараз великі пробки. Але потрібен інвестор", - сказав він.

"Хотілося б реалізувати ідею розв'язки на Бессарабці - машини будуть перед нею йти під землю й виїжджати на позначці площі Лева Толстого. "Метроград" для цього доведеться прибирати. Другий рівень - нинішній. Третій - естакада з бульвару Шевченка до вулиці Басейної, з виходом до бульвару Лесі Українки. Це дозволить якось розосередити транспортні потоки", - зазначив Целовальник.

На запитання, що зміниться на Андріївському узвозі до Євро-2012, він відповів: "Ми хочемо встигнути до Євро відремонтувати й пофарбувати фасади, замінити комунікації, які протікають і шкодять стародавнім фундаментам, перекласти брущатку. Проект уже подали на експертизу. Для людей зроблять зручні прилавки".

"Якщо торговців і художників прибрати, як пропонували деякі, - Андріївський втратить свій дух", - визнав головний архітектор Києва.

Коментуючи забудови в інших історичних частинах Києва - на вулиці Олеся Гончара, над метро "Театральна", на набережній, - він сказав: "Проекти погоджені й затверджені до мого призначення".

"У забудовників на сьогодні, коли всі ми вже бачимо будівництва, є всі документи, яких вимагає закон. Тепер виникають об'єкти, які абсолютно не допомагають силуетам міста. Наприклад, через чийсь недогляд 49-поверховий будинок на Кловському спуску своїми висотою й масою навалюється на дзвіницю Лаври", - констатував Целовальник.

За його словами, повноваження на знесення таких об'єктів є в Держархбудконтролю, але не в нього.

Целовальник також розповів, що по набережній Дніпра владу Києва зараз "захопила ідея молодих колумбійських архітекторів".

"Суть її в тому, що схили Дніпра не чіпають, не зрізують зелень, не будують будинки, а створюють такі субстрати-схили, які продовжують пластику рельєфу зі створюваним озелененням. А над тим, у зелені, влаштовуються стежки, велодоріжки, зони рекреації, які спускаються прямо до води, не заважаючи транспорту", - пояснив він.

"На цих субстратах будуть розбиті сквери, парки. Між ними передбачені світлові прорізи, щоб пропускати світло до автомобілів. Схилами можна буде спуститися долі по доріжках, а піднятися нагору на ліфтах, ескалаторах. Можливо, що й фунікулер там може бути, та й підвісні дороги. Біля самої ріки будуть бони й пірси", - сказав архітектор.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!