Україна найбільш корумпована в Європі

П'ятниця, 20 травня 2011, 09:19

Поширення корупції і хабарництва в Україні визнали 91% підприємців.

Аудиторська компанія Ernst & Young представила дослідження корпоративного шахрайства і корупції в країнах Європи, пише "Комерсант-Україна".

Це вже другий звіт, який стосується Україні. Цього року серед 2300 респондентів (від рядових співробітників до керівників вищої ланки) з 25 європейських країн було опитано 100 представників великих українських компаній.

До опитування Ernst & Young вперше включений пункт про рівень корупції в країні. 91% українських підприємців вважають, що хабарництво і корупція широко поширені.

За цим показником Україна поступається лише Росії (93%), у той час як у середньому по Європі він склав 62%.

Але якщо в Європі про збільшення рівня корупції в поточному році повідомили 40% респондентів-підприємців, то в Україні - 55%.

Оприлюднений щорічний рейтинг конкурентоспроможності Інституту розвитку менеджменту швейцарської бізнес-школи підтвердив цю ситуацію.

Україна зберегла в ньому 57-у позицію серед 59 досліджуваних країн, випередивши лише Хорватію і Венесуелу.

Проте за показником рівня корупції України посіла останнє місце, опинившись гірше Росії, що розташувалася на одну позицію вище.

Серед іншого фахівці Ernst & Young виявили ще одну проблему.

Якщо в 2010 році 24% українських респондентів заявили про виявлення в останні два роки фактів зловживань серед своїх співробітників, то в нинішньому році - лише 16%.

Такий результат виявився несподіваним для авторів дослідження.

"Зниження рівня шахрайства можна пояснити завершенням впливу кризи з одного боку і посиленням функції протидії шахрайству в компаніях - з іншого: великі компанії все частіше залучають нас для сприяння в розробці та впровадженні відповідних програм", - говорить старший менеджер групи розслідувань шахрайства та сприяння у спірних ситуаціях російського офісу Ernst & Young Андрій Новіков.

"Можливо, українські компанії стали більш закритими і про факти виявленого шахрайства відомо лише підрозділам внутрішньої безпеки", - припускає голова групи розслідувань шахрайства та сприяння у спірних ситуаціях українського офісу Ernst & Young Олена Ісаєва.

У Росії ситуація зворотна: якщо в минулому році про факти шахрайства заявляло 10% респондентів, то зараз - 37%.

Рівень зафіксованого в Україну корпоративного шахрайства ненабагато вище середнього показника по розвинених країнах (13%) і краще показника країн, що розвиваються (20%).

Аналогічний показник - 16% - у Ірландії та Румунії, а в сусідній Польщі він склав 19%. Найменший - у Словаччині, 5%.

Зниження видимого рівня шахрайства в українських фірмах експерти пояснюють реальним поліпшенням економічної ситуації і більшою закритістю самих компаній.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!