Нафту для Лисичанського НПЗ "Нафтогаз" прогнав через посередників

Середа, 18 травня 2011, 11:59

Постачання нафти на Лисичанський НПЗ в рамках проекту НАК "Нафтогаз України" щодо здійснення товарних інтервенцій на ринку Україні проходять через ланцюжок посередників.

Про це свідчить копії митних декларацій, інформує OilNews.

Перші дві партії загальним обсягом 34 тисяч тонн російської нафти надійшли на адресу трейдера ТОВ "Фірма "Інтергал" 30 квітня 2011.

Продавцем російської нафти є ВАТ "ТНК-ВР Холдинг". Митна вартість заявлена на рівні 784 долари за тонну.

Необхідно відзначити, що це на 50 доларів за тонну дорожче, ніж аналогічні ресурси "ТНК-ВР Холдинг", що надійшли в квітні для давальницької переробки на "ЛИНІК" з наступним поверненням нафтопродуктів до Росії.

Як випливає з митної декларації, "Інтергал" є не єдиним посередником у цій операції.

Покупцем нафти у "ТНК-ВР Холдинг" виступає фірма Solid Corporation SA, яка, згідно з документом, згодом перепродала дані ресурси "Інтергалу".

Необхідно відзначити, що "Нафтогаз" співпрацював з "Інтергалом" і раніше, зокрема в 2010 році НАК купував через даного трейдера російське дизельне паливо.

Учасники ринку відносять "Інтергал" до групи компаній народного депутата Володимир Зубика, до числа яких входить українсько-польське СП "Тайстра".

Її дочка - "Лівела" - у минулому році здійснювала безподатковий ввезення нафти і нафтопродуктів в Україну, не сплативши до бюджету близько 3 мільярдів гривень.

Проект давальницької переробки нафти на Лисичанському НПЗ був ініційований міністром енергетики та вугільної промисловості Юрієм Бойко з метою стабілізації цін на нафтопродукти.

Передбачається, що щомісяця НАК буде переробляти 100 тисяч тонн сировини. Отримане паливо планується продавати на аукціонах.

На думку експертів, даний проект є явно збитковим для "Нафтогазу" і неефективним з точки зору поставлених перед ним цілей по наповненню ринку.

Збитковість переробки пов'язана зі спекулятивно високими цінами на нафту і відносно низькими цінами на нафтопродукти у зв'язку з низьким попитом і низькою платоспроможністю споживачів.

Точний розмір збитків НАКу можна буде визначити за підсумками реалізації нафтопродуктів і умов процесингу - виходу нафтопродуктів, втрат і вартості послуг з переробки.

На даний момент сторони оголосили тільки вартість переробки в розмірі 288 гривень за тонну з ПДВ.

Між тим, нестачі палива на ринку України не спостерігається, у тому числі й через завершення активної фази весняних сільськогосподарських робіт.

 

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"