ЄБРР готовий дати мільярд на модернізацію ГТС

Середа, 11 травня 2011, 19:29

Директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек заявив, що організація готова вкласти в модернізацію ГТС впродовж п'яти років мільярд доларів.

Про це він сказав в інтерв'ю газети "День".

"Зі свого боку ЄБРР впродовж п'яти років може інвестувати мільярд доларів у модернізацію української газотранспортної системи", - сказав він.

За його словами, ЄБРР братиме участь у модернізації ГТС, і починати можна з ділянки Помари - Уренгой - Ужгород, а потім іти далі, адже проект середньостроковий.

"Проте не треба забувати, що вартість проекту комплексної модернізації ГТС збільшилася з 1,5 - 2 мільярдів доларів до 3 - 4, а може, і до 5 мільярдів доларів. Це дуже значні суми", - додав Куусвек.

За його ловами, "зараз грантовими коштами Євросоюзу фінансується розробка консультантами ТЕО модернізація цього проекту - модернізація ГТС з ділянки Помари - Уренгой - Ужгород. За оцінками консультантів, вартість проекту сягне 300-350 мільйонів доларів".

"Спільно з Європейським інвестиційним банком ми готові профінансувати цей проект 50 на 50%. Проте я не впевнений, що відповідний договір підпишемо цього року", - підкреслив Куусвек.

Окрім того, директор ЄБРР в Україні вважає, що необхідна реструктуризація НАК "Нафтогаз України".

"Мають з'явитися окремі компанії з видобутку, транзиту, продажу і покупки газу із зрозумілим менеджментом, прозорою структурою управління і фінансів. Вони повинні стати прибутковими якщо не відразу, то в майбутньому", - резюмував він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!