Парламент відсудив у Януковича пансіонат у Криму

Середа, 11 травня 2011, 16:52

Верховна рада відсудила у Державного управління справами при президенті один з найбільш престижних пансіонатів у Криму - "Гліцинію".

Пансіонат "Гліцинія" під Ялтою, де любили відпочивати вищі радянські керівники Микита Хрущов, Леонід Брежнєв і Михайло Горбачов, перейшов у розпорядження Верховної ради, передає "Дело".

Як стало відомо, право парламенту на відомий пансіонат, який займає територію в 20 га прибережної смуги Чорного моря, підтвердили в цьому році вже дві судові  інстанції - Севастопольський госпсуд і Севастопольський апеляційний господарський суд.

Суперником парламенту у суперечці за "Гліцинію" виступає "Міжнародний дитячий центр "Артек", який входить у структуру Державного управління справами при президенті.

Сторони ведуть судову війну за цінний майновий комплекс на березі Чорного моря вже декількох років.

Так, одне з останніх судових рішень було прийнято в жовтні 2010 року на користь боку президента. Тоді Господарський суд Криму скасував рішення Лівадійської сільради від 29 січня 2009 року про видачу Верховній раді свідоцтва на право власності на ялтинський пансіонат.

Завдяки рішенню суду Держуправління справами знову стало господарем пансіонату.

Щоправда, розпоряджатися об'єктом довелося недовго - як уже було сказано вище, 1 березня 2011 Севастопольський госпсуд визнав право на "Гліцинію" за Верховною радою.

Половина території пансіонату - це пам'ятник садово-паркового мистецтва в Лівадії, решта - ботанічний заказник. На території "Гліцинії" знаходиться більше 10 тисяч кв. м житлових і інших приміщень.

Конфлікт навколо пансіонату "Гліцинія" має довгу історію. До 1997 року він перебував на балансі санаторію Верховної ради "Нижня Ореанда".

Потім його передали податковій адміністрації. У 2004-му Кабмін Віктора Януковича перевів "Гліцинію" в ведення Держуправсправами, яким тоді керував Ігор Бакай.

Після цього пансіонат був закріплений за Міжнародним центром "Артек", незважаючи на відстань між ними в 40 км.

Пізніше Бакай дав право дитячому табору на відчуження пансіонату. Таким чином, один із найпрестижніших пансіонатів на чорноморському узбережжі був проданий російському ВТБ Банкові.

Вартість будівель і споруд здравниці в договорі купівлі-продажу була оцінена в 77,9 мільйона гривень.

Російські ЗМІ тоді писали, що "Гліцинія" повинна стати однією з літніх резиденцій президента Росії Володимира Путіна.

ВТБ Банк встиг перерахувати Україні третину вартості здравниці, але зміна влади в країні порушила плани російського президента.

Протягом 2005-2008 років українські суди за позовом тодішнього прокурора Криму Віктора Шемчука прийняли низку рішень, які визнали незаконним відчуження здравниці. Українську сторону зобов'язали повернути отримані в Росії гроші, а росіян - відмовитися від прав власності.

Щоб повернути пансіонат під своє крило, в 2008 році Верховна Рада зі свого бюджету повернула ВТБ Банку 36,4 мільйона гривень.

Тоді ж судді погодилися відновити статус-кво 1997 року: повернути пансіонат "Гліцинія" на баланс санаторію Верховної ради "Нижня Ореанда".

Однак проти такого рішення запротестувало Держуправління справами. Адже протягом декількох місяців 2004-го "Гліцинія" перебувала в його управлінні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!