Балога планує зібрати 740 мільйонів євро на чорнобильські проекти

Середа, 13 квітня 2011, 13:17

Україна розраховує в ході міжнародної конференції зі збору коштів на чорнобильські проекти, яка відбудеться в Києві 19 квітня, зібрати відсутні 740 млн. євро для добудови об'єкту "Укриття" і сховища відпрацьованого ядерного палива "СВЯП-2" на ЧАЕС.

Про це заявив голова МНС Віктор Балога прес-конференції в середу у Києві, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"У вівторок у Києві пройде конференція зі збору коштів на чорнобильські проекти. Країни "великої вісімки", Єврокомісія, інші вкладники планують зробити додаткові внески. Україна розраховує, що більша частина необхідних коштів буде виділена", - сказав він.

За словами Балоги, дефіцит коштів на добудову цих об'єктів складає близько 740 млн. євро і приблизно цю суму розраховує зібрати Україна.

Він зазначив, що Україна також зробить свій внесок для добудови цих об'єктів, а сама його сума буде оприлюднена під час конференції.

Міністр також нагадав, що загальна вартість будівництва об'єктів становить 980 млн. євро і завершення будівництва заплановано на 2015 рік.

"Ми готові до того, щоб у 2015 році в середині літа, максимум у вересні-жовтні, завершити будівництво "Укриття" і десь у ці ж терміни - будівництво "СВЯП-2", - сказав він.

Також Балога повідомив, що в донорській конференції візьме участь Японія. Незважаючи на ситуацію, що склалася в країні, вона не має наміру зменшувати рівень зобов'язань щодо України.

Як повідомлялося, вартість будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК) на об'єкті "Укриття" на зруйнованому блоці ЧАЕС складає 990 млн. євро.

Під всі роботи, пов'язані із заходами на ЧАЕС, було створено два фонди: Чорнобильський фонд "Укриття" ємністю 1,54 млрд. євро і Фонд "Рахунок ядерної безпеки", з якого, в тому числі, повинні фінансуватися заходи з будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) ємністю 255 млн. євро.

Нині недофінансування коштів на першу фонду складає 600 млн. євро, за другим - 140 млн. євро.

При цьому з обох фондів вже витрачено близько 500 млн. євро на завдання, пов'язані з чорнобильськими проектами.

З метою забезпечення наповнення обох фондів у Києві 19 квітня і пройде зустріч донорів.

Віце-президент ЄБРР Хорст Райхенбах запевнив, що банк готовий виділити близько 25% суми, яка буде заявлена країнами-донорами на цій конференції.

Водночас. він уточнив, що остаточна сума від банку ще повинна бути затверджена зборами акціонерів ЄБРР у травні в Астані.

26 квітня 2011 року виповнюється 25 років відтоді, як в Україні відбулася масштабна техногенна катастрофа сучасності - аварія на Чорнобильській АЕС.

Станцію закрили 15 грудня 2000 року. Разом із тим, саркофаг, зведений над четвертим енергоблоком, що вибухнув, поступово руйнується.

Україна працює над спорудженням нового саркофага над діючим об'єктом "Укриття".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!