Дніпропетровщину засіють гречкою. Попри збитковість

Четвер, 31 березня 2011, 09:32

Дніпропетровська облдержадміністрація дала вказівку сільгосппідприємствам регіону збільшити посіви гречки учетверо - з 3 до 12 тисяч гектарів.

Райдержадміністрації вже отримали рекомендації: скоротити посіви технічних культур і збільшити посіви гречки, передає Радіо "Свобода".

Заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Удовицький каже, що потреба області в гречці складає 6,7 тисяч тонн на рік, натомість в останні роки вирощували вдвічі-втричі менше.

Якщо дослухатись до порад науковців і дотримуватись технологій, колишні великі гречані врожаї можна відновити, каже він.

"Клімат області підходить для вирощування гречки. За даними моніторингу, в минулі роки ми вирощували по понад 10 тисяч тонн гречки на рік. Отже, завдання буде виконане, ми задовольнимо потребу населення Дніпропетровщини і зможемо продати насіння гречки за межі регіону", - впевнений Удовицький.

У аграрників на місцях оптимізму менше.

Важко вмовляти фермерів сіяти гречку замість соняху, каже в.о. начальника управління агропромислового розвитку Новомосковської райдержадміністрації Володимир Пуфлер, адже культура надто примхлива для посушливої Дніпропетровщини.

"Щоб вродила гречка, необхідні три умови: тепло, волога і бджола для опилювання. Все є, а от вологи немає. Тому господарства сіяли, а збирати нічого. Спека вбила зав'язь. Якщо закупівельна ціна на гречку на ринку буде хоч 6-8 тисяч гривень за тонну, то можна говорити про рентабельність. А якщо менша, то й мови нема. 2009 року наші господарства згодували всю гречку свиням: ціни хорошої не було", - розповів він.

Гречку не вигідно вирощувати ще й через здорожчання на понад 30% мінеральних добрив і самого насіння, кажуть аналітики аграрного ринку.

Та й ґрунти Дніпропетровщини до посіву культури не готові.

Відтак аграріїв змушують працювати собі на збиток, заявляє керівник аналітичної служби агентства "АПК-інформ" Родіон Рибчинський.

"В останні роки через подорожчання мінеральних добрив сільгоспвиробники відмовляли собі в достатньому внесенні їх у ґрунт. А мінеральні добрива - це основний фактор врожаю насіння гречки", - каже експерт.

Влада запевняє: гречку на Дніпропетровщині цьогоріч вирощувати буде вигідно.

Профільне управління облдержадміністрації обіцяє фермерам-гречкосіям пальне та добрива на пільгових умовах.

Кошти, кажуть, виділить Кабмін, але конкретні суми не називають.

Між тим, експерти агроринку застерігають владу від тиску на аграріїв: ті можуть влаштувати тихий "гречаний" бунт: відзвітують про гречку - посіють соняшник.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!