Бродський хвалиться, що заклав "бомбу" в Податковий кодекс

Четвер, 24 березня 2011, 18:19

Уповноважений уряду з питань дерегулювання, колишній голова Державного комітету з питань регуляторної політики і підприємництва Михайло Бродський повідомив про "бомбу", яку йому вдалося закласти в Податковий кодекс і на яку ніхто не звернув уваги, хоча вона вже діє.

Про це він заявив журналу WEEKLY.UA, повідомляє агентство УНІАН.

Ідеться про статтю 49.17. Податкового кодексу.

У ній написано, що електронні ключі, необхідні для подання звітності, податківці тепер повинні видавати за свій рахунок, а всі реєстри й електронні бази належатимуть державі і будуть безкоштовними.

"Хочу донести до всіх підприємців, що вони мають право вимагати від податкової електронні ключі безкоштовно. Податкова зобов`язана виконувати цю статтю. І лафа у вигляді поборів (1 тисяча гривень щорічно з кожного платника) для цілої групи придворних компаній, які продавали електронні ключі, також скінчилася. Ще раз повторю: парламент і президент скасували платні ключі", - заявив Бродський.

Також Бродський і його відомство розробили законопроект про посилення відповідальності громадян і чиновників за дачу хабара.

Згідно з цим законопроектом, за отримання хабара штрафом уже не відбудешся.

Кожному чиновникові, співробітникові контролюючих або правоохоронних органів, незалежно від розміру хабара, загрожує в`язниця - від двох місяців до п`яти років, пише WEEKLY.UA.

Законопроект передбачає санкції не тільки для нечистих на руку чиновників, а й для громадян, які дають хабар.

Зокрема, для особи, яка запропонувала хабар, розмір штрафу зросте уп`ятеро (з 30-100 неоподатковуваних мінімумів до 100-500).

За повторну спробу підкупити чиновника доведеться заплатити вже 500-1000 мінімумів (до 17 тис. гривень) або ж загриміти за грати на термін від двох до п`яти років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!