ООН та ЄС стимулюватимуть торгівлю України

П'ятниця, 11 березня 2011, 10:56

ООН та ЄС шукатимуть для України донорів для стимулювання активнішої торгівлі на світовому ринку.

Попри те що Україна має експортний потенціал, вона ним достатньо не користується, йдеться у новому дослідженні ООН, передає DT.UA.

Експерти ООН та Євросоюзу у новому дослідженні проаналізували роль та місце України у світовій торгівлі.

За їхнім висновком, країна потребує диверсифікації економіки та інтенсивнішого використання експортних можливостей, позаяк після приєднання України до СОТ можливостей торгувати на світовому ринку побільшало.

"Втім своєю конкурентною перевагою Україна так і не скористалася. Нинішня структура економіки України робить її дуже залежною від поточного попиту на продукцію, отже необхідно диверсифікувати економіку", - відзначила директор представництва ПРООН в Україні Рікарда Рігер.

За результатами дослідження, проведеного Аналітично-дорадчим центром ООН "Блакитна стрічка" за сприяння ЄС та Міністерства закордонних справ Фінляндії, визначено шість напрямків, куди буде спрямована міжнародна технічна допомога для України.

Зокрема це удосконалення торгівельної політики, аналітична підтримка вироблення та реалізація торгівельної політики, підвищення обізнаності бізнесу про можливості міжнародної торгівлі, створення сприятливого середовища для бізнесу, підтримка транспортної, митної сфери та системи статистики, а також запровадження стандартів.

Саме під ці проекти ООН та ЄС шукатиме для України донорів. Презентація українських потреб для поліпшення торгівлі відбудеться у липні в Женеві.

Натомість керівниця відділу торгівлі та економіки представництва Європейського Союзу в Україні Ульріке Гауер не розуміє куди українська сторона досі витрачала величезні кошти міжнародних донорів, адже в Україні дотепер існує брак конкуренції, збільшення адміністративного протекціонізму і монополізація економіки, корупція та неефективна судова система.

"Скільки ще треба звітів? Ми вже давно про це говоримо і знаємо про ці проблеми. Коли ми побачимо зміни. Це дорікання тим, хто в Україні має впроваджувати ці рекомендації і звіти", - сказала Ульріке Гауер.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!